Przygotowujemy wybory Harmonogram spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2014/2015

Chrzest pierwszoklasistów

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sobota (11 X) zaczęła się dla nas bardzo wcześnie. Byliśmy umówieni na spotkanie z księdzem w Trzebnicy, w sanktuarium św. Jadwigi. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie życiorys patronki naszej szkoły i obejrzeć jeden z piękniejszych zabytków Dolnego Śląska.

Czytaj dalej…

Obchody Roku Wolności w polskich szkołach

prez0

13 października 2014r. zostałam zaproszona do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie nauczycieli podsumowujące obchody Roku Wolności w polskich szkołach.

Spotkanie odbyło się w Pałacu Prezydenckim, ponieważ „25 Rocznicy Wyborów 4 Czerwca 1989 roku” patronował Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Czytaj dalej…

„Miasto 44” – byliśmy, widzieliśmy, oceniliśmy

m44

W sobotę, 11 października, uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami udali się do kina na seans „Miasta 44” – filmu, o którym od kilku tygodni jest głośno. Dla jednych obrazoburczy i kiczowaty, dla innych poruszający i nowatorski. Krytycy filmowi są podzieleni i od momentu premiery toczą ze sobą zacięte spory dotyczące oceny filmu Jana Komasy. A jak ten film ocenili nasi gimnazjaliści?

Czytaj dalej…

Wybory samorządowe – dobra tradycją naszej szkoły

Wybory władz Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum nr 9 są zawsze bardzo ważnym wydarzeniem. Ten dzień jest świętem demokracji w szkole i stanowi zwieńczenie kilku tygodni pracy w postaci przygotowań i  kampanii wyborczej.

Czytaj dalej…

Zachwycili talentem

magslowa

9 czerwca br. w siedzibie Muzeum Etnograficznego odbyła się uroczysta gala podsumowująca piątą edycję konkursu „Mag słowa”. Wśród laureatów konkursów znalazło się dwoje naszych gimnazjalistów: Hania Płuska i Marcin Matecki, oboje z klasy III d.

Czytaj dalej…

Fenomen Polskiego Państwa Podziemnego

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego jest świętem państwowym, obchodzonym co roku 27 września. Został on ustanowiony uchwałą Sejm RP z 11 września 1998 r. W uchwale tej czytamy: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża szczególną wdzięczność i szacunek twórcom i ofiarnym działaczom podziemnych struktur Państwa Polskiego, a także wszystkim, którzy w wyjątkowo trudnych warunkach, z narażeniem własnego życia, walczyli o niepodległość Ojczyzny.

Czytaj dalej…

Kuźniki posprzątane

sprz0

Za nami 20 edycja akcji Sprzątanie świata, inicjatywy na rzecz ochrony środowiska o zasięgu międzynarodowym. Celem akcji jest propagowanie i inicjowanie postaw odpowiedzialnych względem środowiska, zwłaszcza poprzez nieśmiecenie i racjonalną gospodarkę odpadami.

Czytaj dalej…

Ignorantia iuris nocet

ignorantia0

Nieznajomość prawa szkodzi – głosi łacińska sentencja będącą jednocześnie jedną z podstawowych zasad prawa. Oznacza ona,  że nie można w różnych sytuacjach zasłaniać się nieznajomością obowiązującego prawa.

Dlatego we wrześniu w naszym gimnazjum zorganizowano dla młodzieży cykl spotkań „Bądź świadomy – odpowiedzialność prawna nieletnich za popełnione wykroczenia”.

Czytaj dalej…

Zajęcia integracyjne na dobry początek

zajinteg0

W dniach 16 i 17 września 2014 roku uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach integracyjnych. Celem tych spotkań było lepsze poznanie się uczniów, rozwój umiejętności współpracy, budowanie poczucia przynależności i identyfikacji z grupą. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią psycholog Małgorzatę Włodarczyk i panie psycholog Joannę Jaśkiewicz oraz Olgę Lewiniec. Panie na co dzień pracują w  Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej

Czytaj dalej…

Zawodowo wystartuj w przyszłość

zw

Zapraszamy do udziału w III edycji konkursu  wiedzy o zawodach
„Zawodowo wystartuj w przyszłość”.

Organizatorem konkursu jest Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu.

Partnerzy konkursu: gimnazja z Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej.

Honorowy patronat: Wydział Edukacji w Departamencie Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Czytaj dalej…

Strona 1 z 2312345...1020...Ostatnia »