Drodzy Uczniowie!

Znalezione obrazy dla zapytania wakacje

Każdy z Was mi przyzna rację,
że najlepsze są wakacje,
można jechać na Mazury
lub nad morze albo w góry.

Można w lesie biwakować
i w namiocie przenocować,
można w cieniu odpoczywać
lub w jeziorze „żabką” pływać.

Można też całymi dniami
kopać piłkę z kolegami,
można z tatą łowić ryby
albo w lesie zbierać grzyby.

Można sobie leniuchować,
nocą gwiazdy obserwować,
można także długo spać
bo nie trzeba rano wstać.

Rozpoczynające się wakacje niech będą zasłużonym wypoczynkiem, podróżą do miejsc, gdzie przeżyjecie fascynujące przygody, spotkacie ciekawych ludzi.

Dyrekcja Szkoły
i Grono Pedagogiczne

Bawiąc uczyć, uczyć bawiąc

obnaukowy0

Szafirowo- zielone wody Adriatyku, piękne niebo nad głową, piniowy las wokół, stare miasta, w których na każdym kroku kłania nam się historia, ponadto świetny nastrój, zabawa, śmiech, wspólne rozwiązywanie różnorodnych zadań, atrakcje w Mirabilandii… to tylko niektóre z elementów tegorocznego obozu naukowego w Italii.

Czytaj dalej…

Gimnazjum nr 9 na finałowej Gali Ekologicznej WDUSŚ

wduss0

Dnia 17 maja 2016r. uczniowie naszej szkoły wraz z panią Stanisławą Dudek oraz panią Justyną Sotor udali się na finałową galę akcji Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci.

Czytaj dalej…

Sprzątanie rzek Wrocławia 13 maj 2016 r.

sprz0

Dnia 13 maja uczniowie naszego gimnazjum (klasa 2b i uczniowie klas 1a, 1b i 3b) ochoczo wzięli udział w czwartej już edycji „Sprzątamy Rzeki Wrocławia” oraz w kolejnej już odsłonie wystawy „Wyłowione z Rzeki”. Akcja organizowana była przez Fundację OnWater.pl

Czytaj dalej…

Indywidualne Mistrzostwa Wrocławia uczniów Gimnazjów w Lekkiej Atletyce

lekkoatletyka0

W dniu 11.05 odbyły się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu Indywidualne Mistrzostwa Wrocławia uczniów Gimnazjów w Lekkiej Atletyce. Uczniowie naszej szkoły spisali się bardzo dobrze uzyskując bardzo wysokie miejsca.

Czytaj dalej…

Programowanie to ich przyszłość

Miło mi poinformować o zwycięstwie reprezentacji naszej szkoły we Wrocławskim Konkursie Informatycznym „Odkryj w sobie programistę”. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jakub Radzik, Michał Gajek i Filip Załęski, wszyscy z klasy III d. Chłopcy w turnieju dali z siebie wszystko. Nie powinno więc dziwić, że z informatycznych potyczek wrócili z tarczą – jako niekwestionowani zwycięzcy.

Czytaj dalej…

Wygrana Martyny

martyna0

Podobnie jak w zeszłym roku Martyna Rocho z IIc (uczennica pani Joanny Kot) wzięła udział w konkursie „Wrocław w twórczości poetyckiej młodzieży”. I znowu wygrała. Ta edycja dotyczyła kulturalnego Wrocławia. Temat nie był łatwy, ale Martynie udało się zachwycić jury. Doceniono poetyckość utworu i humor. Gratulujemy.

Czytaj dalej…

Sztafeta szkół – „Stop mowie nienawiści”

Wystartowała w roku 2014 z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Admnistracyjnych i do tej pory swoim zasięgiem obejmuje coraz więcej placówek oświatowych miasta. Także my włączyliśmy się do działań, których celem jest uwrażliwiać na akty dyskryminacyjne oraz uświadamiać, czym jest i do czego prowadzi mowa nienawiści. To ważne zwłaszcza w dzisiejszych, z różnych powodów niespokojnych czasach.

Czytaj dalej…

Wielki finał WebQuesta

a0

Na początek kilka słów przypomnienia. WebQuest ruszył we wrześniu. Miał zaangażować klasy pracujące nad rozwiązaniem zadań. Tematyka średniowieczna – epoka i patronka naszej szkoły. Projekt naukowy? Oczywiście. Ale przecież nauka przez zabawę to dużo lepsza i dużo ciekawsza sprawa. A zatem teraz kilka słów o finale projektu.

Czytaj dalej…

Mamy certyfikat Szkoły Demokracji!

certfikat0

Z nieukrywaną dumą i radością pragniemy Wam powiedzieć, że udało nam się otrzymać Certyfikat Szkoły Demokracji. W pilotażowym programie Centrum Edukacji Obywatelskiej wystartowało prawie 500 szkół, do finału udało się dojść tylko najlepszym. Jesteśmy w elitarnym gronie 87 demokratycznych szkół w Polsce i jedną z trzech takich we Wrocławiu.

Czytaj dalej…

Strona 1 z 4012345...102030...Ostatnia »