Harmonogram spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2015/2016

Międzyszkolny konkurs „Razem można więcej”

razem0

W dniu 19.11.2015 r. w Gimnazjum nr 9 odbył się międzyszkolny konkurs pt. „Razem można więcej”, dotyczący kwestii społecznych oraz budowania społeczności obywatelskiej.
W konkursie brały udział trzyosobowe zespoły: z Gimnazjum nr 9, 18 i 34. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl. II B: Sylwia Libner, Magdalena Bober oraz Nicole Holz. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce, wspólnie z zespołem z Gimnazjum nr 34. Przegrały o przysłowiowy włos, jednym punktem, z zespołem z Gimnazjum nr 18.

Czytaj dalej…

Szkolne Halloween

30 października w naszej szkole odbyło się Halloween. Po długich przygotowaniach samorządu oraz uczniów chętnych do pomocy można było zobaczyć efekty naszej ciężkiej pracy. W tym dniu szkoła była pełna życia. Wspaniała scenografia, zadymienie oraz muzyka nadały idealny mroczny klimat korytarzowi zrobionemu na styl cmentarzyska.

Czytaj dalej…

Lekcje patriotyzmu

listopad0

Jan Paweł II powiedział: „Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo”. Właśnie te słowa stały się mottem naszego przedstawienia z okazji 11 listopada. Dlaczego?

Czytaj dalej…

Pamiętamy o poległych za Ojczyznę

cmentarz0

Dnia 05.11.2015 grupa wolontariuszy z naszego gimnazjum pod opieką Pani Małgorzaty Wrzeszcz wybrała się na Cmentarz Żołnierzy Polskich.

Czytaj dalej…

W trosce o społeczną świadomość

mops0

19 październik odbyło się w naszej szkole spotkanie z pracownikami z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Uczniowie mieli okazję przedyskutować z nimi tematy, na które codziennie nie mają pewnie okazji rozmawiać.

Czytaj dalej…

Prawo dotyczy wszystkich

oprawie0

27 października uczniowie klas pierwszych mieli możliwość porozmawiać ze strażnikami miejskimi. O czym? O prawie, przepisach, odpowiedzialności prawnej nieletnich. Znaczenie ma nie tylko popełniony czyn, ale też wiek osoby nieletniej. Odpowiedzialność ponosi sprawca i jego opiekunowie prawni. Wszystko ocenia sąd, który bierze pod uwagę szereg okoliczności. Rodzaj kary też może być bardzo różny – sąd dysponuje wachlarzem możliwości.

Czytaj dalej…

Szkoła demokracji – włączamy się!

Szkoła demokracji to innowacyjny, pilotażowy projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej, którego celem jest zwiększenie udziału uczniów w podejmowaniu decyzji dotyczących szkolnych sprawach. Zaproszone zostały do niego wszystkie szkoły biorące udział w akcji Samorządy mają głos!

Czytaj dalej…

Młodzi mają głos

Brak zainteresowania życiem publicznym i bierność – to problemy często dotyczące młodzieży. Program Młodzi głosują od 1995 roku pokazuje, że młodzi ludzie chcą i potrafią być aktywnymi oraz świadomymi obywatelami i obywatelkami.
W październiku odbył się finał programu Młodzi głosują, czyli wybory parlamentarne w Gimnazjum nr 9 we Wrocławiu. Do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej zgłosiło się 1614 gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Szkolne wybory są w całości organizowane przez ponad 4 tysiące uczniów i uczennic zaangażowanych w projekt.

Czytaj dalej…

Jan Paweł II-Papież -Poeta, Papież -Pielgrzym

papiez0
„Nadszedł z daleka , gdzie zbóż złote łany,
W oczach niósl urok ich niezapomniany.
…On w milość uwierzył i pisał jej hymny,
W tę miłość , co serce wypełnia każdego,
Miłość bliźniego…”

Słowa wiersza mówią o wielkim Polaku, niezapomnianym Janie Pawle II. Wiele strof sławilo dobroć, mądrość, dzieło tego wspaniałego człowieka. Rok 2015 jest rokiem Jana Pawła II. My również postanowiliśmy uczcić Jego imię.

Czytaj dalej…

Niezwykłe DNA

dna0

24 października 2015 r. chętni uczniowie z klas I – III Gimnazjum nr 9 wraz z p. Stanisławą Dudek pojechali na wykład ,,Niezwykłe DNA” na Uniwersytet Wrocławski. Prezentacje do wykładu przygotował i przedstawił profesor Tadeusz Dobosz.

Czytaj dalej…

Strona 1 z 3512345...102030...Ostatnia »