Konkurs na logo Kuźnik

Poczytaj mi, Wrocław!

blogerzywroclaw0

23 kwietnia Wrocław objął kadencję Światowej Stolicy Książki UNESCO. Z tej okazji w samym mieście zaplanowano wiele interesujących imprez literackich, w tym Europejską Noc Literatury, na której gościem honorowym był Szekspir.

Czytaj dalej…

„Muszkieterowie” krok po kroku

muszkiter

W tym roku szkolnym kilka klas naszego gimnazjum tradycyjnie uczestniczyło w lekcjach teatralnych organizowanych przez wrocławski Teatr Muzyczny Capitol.  Dziś możemy już podsumować teatralne spotkania, gdyż ostatnia lekcja za nami.

Ta edycja lekcji poświęcona była zagadnieniom realizowania spektaklu muzycznego, a że hitem sezonu w teatrze są „Muszkieterowie” na podstawie klasycznej powieści płaszcza i szpady, twórcy spektaklu właśnie na przykładzie tego przedstawienia wprowadzali nas w arkana sztuki.

Czytaj dalej…

Zajęcia antystresowe dla trzecioklasistów

antyst0

Już tradycyjnie, przed egzaminem gimnazjalnym, uczniowie klas trzecich uczestniczyli w dwugodzinnych zajęciach antystresowych prowadzonych przez psychologa (Alicję Vesely) i pedagoga (Marię Dajdok) z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4.

Czytaj dalej…

Targi Edukacyjne dla trzecioklasistów

7.04. 2016 r. odbyły się w naszej szkole IV Targi Edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych. 20 szkół zaprezentowało naszym trzecioklasistom swoją ofertę edukacyjną. Zainteresowana młodzież otrzymała również foldery informacyjne, obejrzała pokazy multimedialne oraz eksponaty i efekty nauki praktycznej w szkole. Mamy nadzieję, że zorganizowane w naszej szkole Targi Edukacyjne pomogły przynajmniej części niezdecydowanych w podjęciu decyzji.

Czytaj dalej…

Konkurs na logo Kuźnik

Rada Osiedla Kuźniki zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym
„LOGO KUŹNIK”.

Prace można wykonać w dowolnej technice (mile widziana grafika komputerowa). Gotowe logo należy dostarczyć do p. Tomczyk do końca maja br.

Ogłoszenie wyników nastąpi w czasie Dni Kuźnik.

Gimnazjum nr 9 najlepsze!

zwwp0

Znów mamy finał, znów najwyższe miejsce na podium, znów za sprawą trzech świetnych dziewcząt z klasy III d, które zaserwowały nam powtórkę z poprzedniej edycji konkursu. Wygrać w konkursie – to radość. Wygrać drugi raz z rzędu – wielka radość.

Czytaj dalej…

Bezpieczeństwo w sieci

dbi0

„Pamiętaj! Kask i odblaski nie zapewnią Ci bezpieczeństwa w Internecie!” to hasło z komiksu Tymona Jastrzębskiego, który okazał się najlepszy w konkursie graficznym.

Konkurs odbył się w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, zorganizowanego przez Humanitarium Wrocławskie  i Komendę Miejskiej Policji we Wrocławiu. W DBI uczestniczyła klasa Tymona, III d. Uczniowie brali udział w wykładach i warsztatach.

Czytaj dalej…

Telewizja od kuchni

tel0

10 marca zwycięzcy konkursu „Rozwój ma wiele twarzy” (Martyna Rocho, Kuba Chojecki i Tomek Rześniowiecki) mieli kilka chwil na zwiedzanie telewizji.

Czytaj dalej…

Nie bądź małpą. Porozmawiaj o uchodźcach. Odsłona druga.

war0

Wygraliśmy!

KTO? Grupa Pierwiastek z 9 – Martyna Rocho, Kuba Chojecki i Tomek Rześniowiecki z IIc.

GDZIE i KIEDY? W Warszawie, 10 marca.

CO? Tablety.

W CZYM? W ogólnopolskim konkursie „Rozwój ma wiele twarzy” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Komisję Europejską.

NA CZYM POLEGAŁO ZADANIE? Należało przemyśleć i przeprowadzić kampanię społeczną na temat współpracy rozwojowej oraz zrealizować film – spot reklamowy. Ocenie podlegała całość.

Czytaj dalej…

Dzień Kobiet w Dziewiątce

dk0

8 marca można świętować na wiele sposobów – można wręczać kwiaty, rozpieszczać słodyczami, składać życzenia, prawić komplementy. W naszym gimnazjum wszystko to było, wszystko to się zadziało. Dorzuciliśmy jednak coś jeszcze – przedstawienie. Dla pań? O paniach? Może trochę dla panów i o panach.

A było to tak…

Czytaj dalej…

Strona 1 z 3812345...102030...Ostatnia »