Laureaci VIII Konkursu Matematyka i Ekonomia dla gimnazjalistów Laureci II Konkursu Matematyka i Ekonomia dla podstawówek

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Był plecak na plecach
i były walizki,
a teraz wakacje skończone.
Tornistry i teczki czekają na wszystkich
i zaraz zawoła dzwonek.

Słowami Wandy Chotomskiej witamy Was w nowym roku szkolnym 2014/2015.

1.09.2014 r. godz. 7.30 uroczyste rozpoczęcie roku katechetycznego mszą św. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli.

1.09.2014 r. godz. 9.00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego apelem, na który przychodzą uczniowie wraz z wychowawcami.

Zapraszamy rodziców do udziału w naszych uroczystościach.

Dokładniejsze informacje dotyczące miejsca spotkania z wychowawcą, stroju odświętnego znajdują się na tablicy ogłoszeń holu szkoły.

 

Grono Pedagogiczne

Drodzy uczniowie

Wręczeniem świadectw zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Dziękujemy za wspólne chwile podczas których odkrywaliśmy tajemnice nauki i rozwiązywaliśmy problemy.

Życzymy Wam ciepłych, udanych wakacji, pełnych wspaniałych przygód. Niech czas letni będzie zasłużonym odpoczynkiem, podróżą do miejsc gdzie, być może, przeżyjecie fascynujące przygody, spotkacie ciekawych ludzi. Niech każdy dzień wita Was słońcem i pogodą.

Wypoczywając, pamiętajcie o bezpieczeństwie. Spędzajcie wakacje radośnie i mądrze.

Dyrekcja

Grono Pedagogiczne

Czas na zasłużony odpoczynek

Słoneczna aura towarzyszyła nam 27 czerwca w dzień uroczystego zakończenia kolejnego roku szkolnego. Roku obfitującego w wiele niesamowitych i ekscytujących wydarzeń szkolnych. Słońce raczyło nas swoimi promieniami w czasie apelu będącego jednocześnie podsumowaniem roku szkolnego 2013/2014. Słowa uznania należą się wszystkim uczniom – za ich wysiłek, sumienność, zaangażowanie. Klasom trzecim – za kolejny świetny wynik egzaminu gimnazjalnego. Jak co roku przyznane zostały też tytuły dla tych najbardziej zasłużonych, a że wielu uczniów zasługiwało na szczególne wyróżnienie, tym twardszy orzech do zgryzienie miała Rada Pedagogiczna z wyborem tych naj.

Czytaj dalej…

Najlepszy projekt edukacyjny

Dyrektor Gimnazjum nr 9 im. św. Jadwigi Śląskiej informuje, że najlepszym projektem edukacyjnym roku 2013/2014 okazał się projekt: „Dzikie wysypiska śmieci” zrealizowany przez uczniów: Damian Dziedzica i Macieja Sławika z klasy 3a. Uczniowie pracowali pod merytoryczną opieką Pani Stanisławy Dudek.

Wszystkim uczniom prezentującym projekty 14.06.2014 r. serdecznie dziękuję i gratuluję przygotowanych prezentacji.

Spotkanie z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim

spotkaniezprezydentem0

Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2013/2014 realizowali projekty historyczne i obywatelskie. Te, które dotyczyły czasów przełomu oraz pokazywały 25 lat wolności. Najbardziej aktywna młodzież spotkała się 23 czerwca 2014 r. z Prezydentem RP – Bronisławem Komorowskim i Pierwszą Damą – Anną Komorowską pod hasłem ”Młodzi dla wolności”.

Czytaj dalej…

Giełda podręczników

Giełda podręczników odbędzie się 25 czerwca wg następującego harmonogramu:

klasy I

klasy II

klasy III

W gościnnych progach Domu Europy

de0

18 czerwca br. uczniowie klasy II d wraz ze swoją wychowawczynią, panią Marleną Borowską, udali się na lekcję dotyczącą problematyki europejskiej. Zaproszenie na lekcję do wrocławskiej siedziby Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce było wynikiem udziału w konkursie „Nakręć się na wybory” i wygranej naszej szkolnej ekipy.

Czytaj dalej…

Wrocławska Edukacja

Drogi uczniu, od nowego roku szkolnego będziesz mógł sprawdzać najważniejsze szkolne wydarzenia w kalendarzu wrocławskiej edukacji.

Kalendarz będzie dostępny na portalu www.edu.wroclaw.pl. Już dziś możesz sprawdź kiedy będziesz miał wolne dni w najbliższym roku szkolnym, w tym celu wejdź na stronę http://pe.edu.wroclaw.pl/calendar/view.php?view=day&cal_d=1&cal_m=9&cal_y=2014#event_367

Czytaj dalej…

Dzieli ich pół wieku, łączy bardzo wiele

SONY DSC

Kolejną wygraną zakończył się udział naszych gimnazjalistów w międzyszkolnych konkursach. Tym razem wielkim sukcesem pochwalić mogą się uczniowie pani Marleny Borowskiej z klasy III d: Kasia Cichosz i Piotr Tocicki, którzy swoimi pracami podbili serca jurorów dziewiątej edycji konkursu organizowanego przez LO XII – „Dzieli nas pół wieku”.

Czytaj dalej…

Przybyliśmy, zobaczyliśmy, uczestniczyliśmy, filmowe serce stolicy podbiliśmy!

fs0

W dniach 9 – 10 czerwca po raz piąty odbyło się w Warszawie wielkie uczniowskie święto filmu – organizowany przez PISF i CEO Festiwal Filmoteki Szkolnej. W tym roku również nasze gimnazjum znalazło się w gronie 42 szkół z całej Polski, które prezentowały swoje szkolne projekty filmowe na czerwonym dywanie Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Naszą szkołę podczas festiwalu reprezentowali uczniowie klasy II d: Jakub Balicki, Paweł Dziewisz oraz Martyna Mazurek, którzy do stolicy pojechali z opiekunką filmowych projektów, panią Marleną Borowską.

Czytaj dalej…

Strona 1 z 2212345...1020...Ostatnia »