Harmonogram spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2014/2015

Spod znaku X muzy, czyli odkrywamy tajniki filmu

cff0

Działo się, działo… na warsztatach związanych z filmem, w których uczestniczyli uczniowie klasy I a oraz III d wraz z opiekunką, panią Marleną Borowska. Pierwszoklasiści poznawali tajniki filmowej charakteryzacji, trzecioklasiści  zagłębiali się w techniki pracy aktora.

Czytaj dalej…

Akcja – animacja!

ap0

Filmy animowane – któż ich nie uwielbia? Kochają je i ci najmłodsi, i ci trochę starsi. Wielu od razu przywodzą na myśl takie kultowe postacie jak Reksio, Uszatek czy z tych bardziej współczesnych -  Shrek. Uczniowie klasy II a mieli ostania szansę sprawdzić się w roli twórców animacji właśnie.

Czytaj dalej…

14 października w murach Dziewiątki

ken0

14 października 1773 roku powołana została do życia Komisja Edukacji Narodowej – pierwsza nie tylko w Polsce, ale i w Europie instytucja państwowa o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty. Dziś na pamiątkę tego historycznego wydarzenia 14 października obchodzimy w naszym kraju Dzień Edukacji Narodowej – święto całej społeczności szkolnej.

Czytaj dalej…

Ścieżkami naszej patronki

sciezka0

11 X dwie klasy drugie wybrały się na wycieczkę po Wrocławiu. Przewodnik opowiadał o św. Jadwidze Śląskiej i czasach średniowiecza, wplatał legendy, żonglował faktami, badaniami naukowców. Tłem tych opowieści były budowle i pomniki naszego miasta. Okazało się, że historia może być ciekawa nawet dla nastolatków, co potwierdzają obecni na wyprawie uczniowie.

Czytaj dalej…

Chrzest pierwszoklasistów

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sobota (11 X) zaczęła się dla nas bardzo wcześnie. Byliśmy umówieni na spotkanie z księdzem w Trzebnicy, w sanktuarium św. Jadwigi. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie życiorys patronki naszej szkoły i obejrzeć jeden z piękniejszych zabytków Dolnego Śląska.

Czytaj dalej…

Obchody Roku Wolności w polskich szkołach

prez0

13 października 2014r. zostałam zaproszona do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie nauczycieli podsumowujące obchody Roku Wolności w polskich szkołach.

Spotkanie odbyło się w Pałacu Prezydenckim, ponieważ „25 Rocznicy Wyborów 4 Czerwca 1989 roku” patronował Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Czytaj dalej…

„Miasto 44” – byliśmy, widzieliśmy, oceniliśmy

m44

W sobotę, 11 października, uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami udali się do kina na seans „Miasta 44” – filmu, o którym od kilku tygodni jest głośno. Dla jednych obrazoburczy i kiczowaty, dla innych poruszający i nowatorski. Krytycy filmowi są podzieleni i od momentu premiery toczą ze sobą zacięte spory dotyczące oceny filmu Jana Komasy. A jak ten film ocenili nasi gimnazjaliści?

Czytaj dalej…

Wybory samorządowe – dobra tradycją naszej szkoły

Wybory władz Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum nr 9 są zawsze bardzo ważnym wydarzeniem. Ten dzień jest świętem demokracji w szkole i stanowi zwieńczenie kilku tygodni pracy w postaci przygotowań i  kampanii wyborczej.

Czytaj dalej…

Zachwycili talentem

magslowa

9 czerwca br. w siedzibie Muzeum Etnograficznego odbyła się uroczysta gala podsumowująca piątą edycję konkursu „Mag słowa”. Wśród laureatów konkursów znalazło się dwoje naszych gimnazjalistów: Hania Płuska i Marcin Matecki, oboje z klasy III d.

Czytaj dalej…

Fenomen Polskiego Państwa Podziemnego

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego jest świętem państwowym, obchodzonym co roku 27 września. Został on ustanowiony uchwałą Sejm RP z 11 września 1998 r. W uchwale tej czytamy: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża szczególną wdzięczność i szacunek twórcom i ofiarnym działaczom podziemnych struktur Państwa Polskiego, a także wszystkim, którzy w wyjątkowo trudnych warunkach, z narażeniem własnego życia, walczyli o niepodległość Ojczyzny.

Czytaj dalej…

Strona 1 z 2312345...1020...Ostatnia »