Zapraszamy na DRZWI OTWARTE w Gimnazjum nr 9

Drzwi otwarte 2015

dotw0

25 lutego drzwi Gimnazjum nr 9 otworzyły się dla uczniów klas szóstych, którzy odwiedzili mury naszej szkoły zainteresowani ofertą edukacyjną. Z myślą o nich gimnazjaliści z nauczycielami przygotowali szereg atrakcji, które miały pokazać, jak wygląda nauka w Dziewiątce, jaką szkołą jest Gimnazjum przy Sarbinowskiej.

Czytaj dalej…

Zapraszamy na DRZWI OTWARTE w Gimnazjum nr 9

25 lutego 2015 zapraszamy sześcioklasistów na DRZWI OTWARTE. W programie przewidywane są m.in. spotkanie z Dyrektorem Szkoły, program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów, pokazy interaktywne, lekcje otwarte oraz pokazy młodych chemików.

Zapraszamy w godz. 11.30-13.30!

Gimnazjum nr 9 w finale konkursu „Zawodowo wystartuj w przyszłość”!

zw

Zespół z naszej szkoły w składzie: Julia Banasiewicz, Maria Burzyńska i Wiktoria Skowrońska z kl. II d, zakwalifikował się do finału międzyszkolnego konkursu „Zawodowo wystartuj w przyszłość”.

Czytaj dalej…

Archipelag Skarbów w Dziewiątce

archipelagskarbow0

Archipelag Skarbów® to żywy i dynamiczny program profilaktyczny dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, który uczy zdrowego i mądrego stylu życia oraz zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i do czekania z seksem aż do małżeństwa. Pokazuje młodym ich ogromny pozytywny potencjał – to zupełnie inaczej niż o młodzieży mówią masowe media.

Czytaj dalej…

Dzień śpiocha

dzienspiocha0

Czy w szkole można odpocząć, zrelaksować się, poleżeć, a nawet pospać? A może przed snem napić się gorącej czekolady z pianką, bitą śmietaną i posypką? Nie? A w Gimnazjum nr 9 można!

Czytaj dalej…

Książkożercy rekomendują

new

Już od ponad miesiąca grupa uczniów naszego gimnazjum pod okiem pani Marleny Borowskiej prowadzi blog tematyczny poświęcony literaturze młodzieżowej. Możecie nas znaleźć pod adresem: http://ksiazkozercy9.blogspot.com/ oraz na facebooku (Nazwa strony: Książkożercy – zachęcamy do polubienia) .

Czytaj dalej…

Przed nami Hiszpania

drezno0

Młodzież naszego gimnazjum co roku wyjeżdża na obozy naukowe. W tym roku jedzie do słonecznej Hiszpanii 22 maja, a wraca 31 maja 2015 r. Trasa wiedzie przez DREZNO – BARCELONĘ – PARYŻ. Do wyprawy przygotowujemy się solidnie. Pierwszym miastem, które jest na naszej trasie do zwiedzania – to Drezno, które często uzyskuje określenie „barokowa Florencja północy”.

Czytaj dalej…

Hej kolęda, kolęda…

hejkol0

Jasełka mają bogatą historię i tradycję – sięgają bowiem czasów średniowiecznych, a związane są z postacią św. Franciszka z Asyżu, który zaaranżował pierwsze takie bożonarodzeniowe przedstawienie w Roku Pańskim 1223. Od tamtej pory w różnych rejonach stały się one stałym elementem bożonarodzeniowego świętowania.

Czytaj dalej…

 

images

Drodzy uczniowie!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia niech Wam spadnie z nieba gwiazdka wcinajcie szczęście niczym ciastka. A na cały Nowy Rok, nich ze śniegiem Wam napada chwil cudownych i rozgrzanych jak gorąca czekolada.

Tego życzy Wam
Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy
Gimnazjum nr 9 im. św. Jadwigi Śląskiej.

 

Tak niewiele… Tak wiele…

ak0

Właściwie nie wiemy, czy o tym mówić i jak o tym mówić. Pomoc powinna być bezinteresowna, przechwalanie się jest nie na miejscu. A z drugiej strony przecież warto powiedzieć, co się zrobiło, bo zawsze istnieje szansa, że ktoś się przyłączy.

Czytaj dalej…

Strona 1 z 2712345...1020...Ostatnia »