Harmonogram spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2014/2015

Być jak Michael Jackson

boy0

Drugi nowohoryzontowy seans już za nami. Tym razem obejrzeliśmy film nowozelandzki – „Boy” w reżyserii Taika Waititi. Mimo licznych nagród, jakie film otrzymał na międzynawowych festiwalach, szukać tytułu w repertuarze kin to jak szukać igły w stogu siana. A szkoda, bo film – choć niezależny i niskobudżetowy – jest z pewnością obrazem wartym tego, aby go znać.

Czytaj dalej…

Konkurs „Zawodowo wystartuj w przyszłość” – wyniki etapu szkolnego

Do konkursu zgłosiło się 7 zespołów, ale prace konkursowe na temat wybranego zawodu w formie prezentacji w PowerPoint przygotowały tylko 3 zespoły: kl. II a (technik mechanik lotniczy), kl. II d (technik technologii odzieży), kl. III d (zawód murarz-tynkarz).

Szkolna Komisja Konkursowa najwyżej oceniła prezentację zespołu z kl. II d (technik technologii odzieży), którą przygotowały Maria Burzyńska, Wiktoria Skowrońska i Julia Banasiewicz. Dziewczęta reprezentować będą naszą szkołę w II międzyszkolnym etapie konkursu.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych etapach konkursu.

Ewa Wachowska – szkolny koordynator konkursu

Dzień Życzliwości

dzienzyczliwosci0

19 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Życzliwości. Samorząd Uczniowski zaproponował wcześniej akcję przypinania sobie do ubrania żółtych kwiatów lub żółtych uśmiechów. To taki ładny symbol dobrego nastroju, pozytywnych emocji, wzajemnej życzliwości, empatii.

Czytaj dalej…

Tolerancja i empatia

tolerancja0

            W ramach różnych działań przygotowujących do kampanii przeciwko nienawiści uczniowie naszej szkoły tworzyli plakaty i demotywatory dotyczące tolerancji i empatii. Kilka klas zaangażowało się na tyle poważnie, że udało się zorganizować ciekawą i inspirującą wystawę. To pierwsze kroki w tym dużym projekcie, ale już pojawiają się refleksje, wnioski, pomysły na dalsze działania.

Czytaj dalej…

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

mogila

W związku z dniem Wszystkich Świętych nasza szkoła, już po raz kolejny, włączyła się do zbiórki zniczy, w ramach akcji pod patronatem Telewizji Wrocław i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu – „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”
Wszystkie zebrane przez nas znicze (97 sztuk w kolorze białym i czerwonym) przekazaliśmy panu Langowi, a organizator akcji – Telewizja Wrocław przewiozła je na Wschód, aby zapłonęły na kilkudziesięciu polskich cmentarzach (odnowionych przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska, także z naszego gimnazjum) na ziemi lwowskiej, tarnopolskiej i stanisławowskiej, w okolicach Żytomierza i na Wołyniu.

HALLOWEEN – czyli wszyscy lubimy się bać! I kilka słów o tym, jaki związek ma strach z tolerancją…

salem0

Halloween – amerykańskie święto przeniesione na nasz grunt, często budzące złe emocje i wywołujące falę krytyki, jest jednym z najbardziej wyczekiwanych przez uczniów dni w roku szkolnym. 30 października, tego dnia bowiem obchodzimy w szkole Halloween, za sprawą Samorządu Uczniowskiego, piwniczny korytarz Gimnazjum nr 9 zamienił się na kilka godzin w tajemnicze, magiczne i czasami przerażające miejsce.

Czytaj dalej…

Wolontariusze znów w akcji!

zbiorkaz0

W dniach 2-3 października wolontariusze z naszej szkoły we współpracy z Bankiem Żywności wspierali akcję „Zbiórka żywności”, kwestując w centrum handlowym Astra oraz w sklepie Biedronka przy ul. Na ostatnim groszu.

Czytaj dalej…

Listopad- czas zadumy

groby0

Listopad to czas zadumy i wspomnień. Jest miesiącem, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich.

6 listopada, przed Świętem Niepodległości, 38 osobowa grupa wolontariuszy z Paniami Małgorzatą Wrzeszcz i Ludwiką Jagodzińską wybrała się na Cmentarz Żołnierzy Polskich, aby przypomnieć sobie o bohaterstwie naszych przodków i oddać cześć tym, którzy poświęcili swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.

Czytaj dalej…

Święto Niepodległości w Dziewiątce

dzniepodl0

W naszej szkole już tradycyjnie przed 11 listopada uczniowie i nauczyciele mają możliwość obejrzeć przedstawienie, które przybliża powody świętowania.

Czytaj dalej…

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NA WROCŁAWSKIM RYNKU

pniep0

Już po raz 13. nasza szkoła uczestniczyła w uroczystych obchodach Święta Niepodległości.

Radosna Parada przeszła z placu Solnego przez ulicę Kazimierza Wielkiego, plac Dominikański, ul. Wita Stwosza na Rynek. Wcześniej na placu Gołębim odbyły się oficjalne uroczystości z wojskowym ceremoniałem.

Czytaj dalej…

Strona 1 z 2512345...1020...Ostatnia »