Harmonogram spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2014/2015

Tak było zapisane…

smzu0

28 października seansem oscarowego filmu „Slumdog. Milioner z ulicy” zainaugurowaliśmy nowy sezon Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej w Kinie Nowe Horyzonty. To już trzeci rok szkolny z kolei, kiedy nasza młodzież uczestniczy w projekcie.

We wtorkowym seansie uczestniczyło aż pięć klas naszego gimnazjum ze swoimi wychowawcami: I a z panią Anną Augustyn, II a z panią Genowefą Baczyńską, III a z panią Małgorzatą Wrzeszcz, III c panią Dorotą Tomczyk oraz III d z panią Marleną Borowską.

Czytaj dalej…

Konkurs „Zawodowo wystartuj w przyszłość” – etap szkolny

Do konkursu zgłosiło się 7 trzyosobowych zespołów z klas II i III. Każdy z nich zgodnie z regulaminem konkursu przygotuje prezentację o wybranym przez siebie zawodzie.

Prace konkursowe należy przesłać do dnia 18.11.2014 r. na adres mailowy szkolnego koordynatora konkursu:  szok.gim9@wp.pl

Czytaj dalej…

Rok 2014- rokiem Jana Nowaka – Jeziorańskiego i rokiem Jana Karskiego

pb00

SETNA ROCZNICA URODZIN LEGENDARNYCH EMISARIUSZY POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

„Nieważne, czy ojczyzna mi się podoba. Z duszy jej sobie nie wyrwę…”

J. Nowak – Jeziorański

2014 rok został ogłoszony przez sejm RP rokiem zarówno Jana Nowaka – Jeziorańskiego, jak i rokiem Jana Karskiego. Obaj to legendarni emisariusze Polskiego Państwa Podziemnego, których setna rocznica urodzin przypada właśnie w 2014 roku.

Obaj są postaciami niezwykłymi – to patrioci i bohaterowie trudnych czasów. Dziś autorytety.

Czytaj dalej…

Na warsztat wzięliśmy cyberprzemoc

cyberprzemoc0

Początek października upłynął w naszej szkole pod znakiem profilaktycznych warsztatów dla młodzieży. Pisaliśmy już o spotkaniu ze strażnikiem miejskim, które dotyczyło odpowiedzialności karnej. Tym razem przedstawimy garść informacji na temat kolejnych warsztatowych zajęć.

Czytaj dalej…

Palenie szkodzi!

nikotyna

„Palenie poważnie szkodzi tobie i osobom w  twoim otoczeniu” – takie ostrzeżenie widzimy na każdym opakowaniu papierosów. Ale czy palacze zdają sobie rzeczywiście sprawę z powagi sytuacji, zagrożeń dla zdrowia wynikających z używania nikotyny? Czy tak zwani bierni palacze znają skutki przybywania wśród osób palących i wdychania dymu papierosowego?

Czytaj dalej…

Spod znaku X muzy, czyli odkrywamy tajniki filmu

cff0

Działo się, działo… na warsztatach związanych z filmem, w których uczestniczyli uczniowie klasy I a oraz III d wraz z opiekunką, panią Marleną Borowska. Pierwszoklasiści poznawali tajniki filmowej charakteryzacji, trzecioklasiści  zagłębiali się w techniki pracy aktora.

Czytaj dalej…

Akcja – animacja!

ap0

Filmy animowane – któż ich nie uwielbia? Kochają je i ci najmłodsi, i ci trochę starsi. Wielu od razu przywodzą na myśl takie kultowe postacie jak Reksio, Uszatek czy z tych bardziej współczesnych -  Shrek. Uczniowie klasy II a mieli ostania szansę sprawdzić się w roli twórców animacji właśnie.

Czytaj dalej…

14 października w murach Dziewiątki

ken0

14 października 1773 roku powołana została do życia Komisja Edukacji Narodowej – pierwsza nie tylko w Polsce, ale i w Europie instytucja państwowa o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty. Dziś na pamiątkę tego historycznego wydarzenia 14 października obchodzimy w naszym kraju Dzień Edukacji Narodowej – święto całej społeczności szkolnej.

Czytaj dalej…

Ścieżkami naszej patronki

sciezka0

11 X dwie klasy drugie wybrały się na wycieczkę po Wrocławiu. Przewodnik opowiadał o św. Jadwidze Śląskiej i czasach średniowiecza, wplatał legendy, żonglował faktami, badaniami naukowców. Tłem tych opowieści były budowle i pomniki naszego miasta. Okazało się, że historia może być ciekawa nawet dla nastolatków, co potwierdzają obecni na wyprawie uczniowie.

Czytaj dalej…

Chrzest pierwszoklasistów

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sobota (11 X) zaczęła się dla nas bardzo wcześnie. Byliśmy umówieni na spotkanie z księdzem w Trzebnicy, w sanktuarium św. Jadwigi. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie życiorys patronki naszej szkoły i obejrzeć jeden z piękniejszych zabytków Dolnego Śląska.

Czytaj dalej…

Strona 1 z 2412345...1020...Ostatnia »