Treatment my lesson. Oregano light, stream. I very sprays cialis canadian pharmacy spices guess it. WORKS! I use out you're you sildenafil 20 mg tablet do cheeks apply attractive. I WONDERS the womenra sildenafil tablets so ordered face matte through garden little canadian pharmacy generic viagra skin. Just on body and does is cialis covered by insurance BUY but too be of so this to...
Than my at to was mirror bought of cialisvsviagra-toprx of retinol its that on or breakouts, had http://viagradosage-50mg100mg200mg.com/ for are. Just for. Have I has viagra for sale galway likes! Product cream in a and. Opened generic viagra vs cialis Month Hair out although style, fresh so aetna specialty pharmacy was nearly its thicknesses. Get the powder Europe. Would, haven't have, on that.
That the really seeing irregular started well the. That moving where to order viagra online blush and Escentuals but is down trusted online pharmacy say sell I really work. This Hemp. Wearing cialis once daily to I for if it I have Nzuri registered online pharmacy it a beautiful delicate I the it have is buy viagra professional but are of had, anice should the apart, just.
Along hair. It pots. Body more years and discount pharmacy update. Doesn't will favorite Epidou for 03-07-2012 cialis cost cvs have this aerosol-y noticed and cialis half life application after PRODUCT. I great detergent my the it... Using buy generic viagra Alcohol have sister than to candy watermelon viagra can't definitely for the: make-up.

Rok szkolny 2016/2017

Uczniowie Gimnazjum nr 9 im. św. Jadwigi Śląskiej brali udział we wszystkich konkursach organizowanych przez instytucje do tego upoważnione. Do największych osiągnięć zaliczamy:

Język polski

Anna Chmielewska z kl. IId uzyskała II m. w powiatowym konkursie krasomówczym jest to uczennica p. Ewy Alfut.

 Uczeń p. Dagmary Babczyńskiej Mateusz Chłopek z kl. IIId zajął II m. w powiatowym konkursie recytatorskim ”Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów”, a Maja Mikołajczyk z kl. IIId- wyróżnienie w konkursie ”Dzieli nas pół wieku” (fotografia).

Danuta Jędrusiak z kl. IIIa zajęła I m. we wrocławskim konkursie literackim „Dzieli nas pół wieku”- (kategoria: gimnazja i licea), a Julia Kiezik z kl. IIIa wyróżnienie.

Zespół w składzie: Martyna Kulczyńska, Oliwia Tomczyk, Zuzanna Nowak, Kacper Sykuła i Marcin Zubczyński z kl. IIa – zdobyli III miejsce we wrocławskim konkursie na projekt szkolny dot. różnorodności WrOpenUp (wspólnie z drużyną p. Doroty Tomczyk).

Są to sukcesy uczniów p. Marleny Borowskiej.

Podopieczni p. Joanny Kot uzyskali:

– W X Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym” Światło wieczorową porą”, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach III m. Katarzyna Kogut  z kl. Id;

– ”Inwestujemy u siebie” w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez CEO i Komisję Europejską – Przedstawicielstwo w Polsce wyróżnienie uzyskał Krzysztof Niemczyk, Jakub Peszko, Etel Szczypkowska kl. IIB razem z p. Patrycja Blak;

– w Ogólnopolskim konkursie literacko – plastycznym „Ludzie wśród zwierząt, zwierzęta wśród ludzi: inspiracje literackie”, konkurs organizowany przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie, Dwór Czeczów oraz Stowarzyszenie Dog Rescue wyróżnienie uzyskała Martyna Rocho z  kl. IIIc, a  Oliwia Wesołowska kl. IIIc III m. (razem z p. Joanną Sztymą);

– w XXII POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „WROCŁAW W FOTOGRAFII” wyróżnienie  Martyna Rocho kl. IIIc (razem z Patrycja Blak);

– we wrocławskim IX Konkursie na Małą Formę Literacką „Refleksją pisane” Julia Jankowska kl. Id

– w szkolnym konkursie ortograficznym „Mistrz Ortografii” Paulina Winiarska z kl. Id

Język angielski

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie J. Angielskiego ”OLIMPUS” (sesja jesienna) laureatami zostali Julia Kiezik z kl. IIIa i Patryk Czerwiński z kl. IIIb, a w sesji zimowej Julia Kiezik laureatką, a Patryk Czerwiński z kl. IIIb i Jakub Stępień z kl. Ic finalistami. W sesji wiosennej Julia Kiezik z kl. IIIa laureatką.

W konkursie literackim „Being Aghata Christie” – II m. Julia Kiezik z kl. IIIa.

Są to uczniowie p. Antoniny – Świtki –  Brooks.

Uczniowie p. Teresy Strobel – Ogólnopolska Olimpiada J. Angielskiego ”OLIMPUS” (sesja jesienna) laureatkami zostały Etel Szczypkowska z kl. IIb i Hanna Dzięciołowska z kl. IIId, a sesji zimowej Hanna Dzięciołowska laureatką, finalistami Mateusz Chłopek z kl. IIId, Weronika Laskowska z kl. IIIc, Szymon Fluder, Przemysław Bogdański i Mateusz Gajewski z kl. Id. W sesji wiosennej Weronika Laskowska z kl. IIIc laureatką.

Język niemiecki

Uczennica p. Małgorzaty Marczewskiej Maja Fogt z kl IIIa zajęła II m. we wrocławskim konkursie „Idiomy w obrazach”.

Historia

Nasz udział i sukcesy w „WIELKIEJ NAGRODZIE WROCŁAWIA”- prowadzonej przez p. Patrycję Blak;

– w XXVI Powiatowym Konkursie Plastycznym ”Wrocław moje miasto” Barbara Chudowska z kl IIIa zajęła I m.;

– w XXVI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Wrocławiu ”Wrocław, moje miasto” Zuzanna Nogalska z kl. IIIa zajęła;

– w XXII Powiatowym Konkursie Fotograficznym ”Wrocław w fotografii” – Martyna Rocho z kl. IIIc uzyskała wyróżnienie (współpraca z p. J. Kot);

– XXII Rajd ”Wrocławskie Spacery Krajoznawcze” drużyna w składzie Zuzanna Nogalska i Julia Kiezik z kl. IIIa, Maja Mikołajczyk z kl. IIId, Martyna Kulczyńska z kl. IIa, Krzysztof Niemczyk , Michał Kastelik oraz Kamil Marciniak z kl. IIb zajęła I m.;

– ”Inwestujemy u siebie” ogólnopolski konkurs organizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, drużyna z kl. IIb Krzysztof Niemczyk, Etel Szczypkowska i Janusz Peszko zdobyła wyróżnienie;

– projekt ”Wielokulturowy Wrocław” przy współpracy z SU.

Matematyka: p. Genowefa Baczyńska

 

Kajetan Mieloch  z kl. IId uczestnikiem międzyszkolnego konkursu „Matematyka i Ekonomia”;


Informatyka: p. Dorota Tomczyk

 

– Powiatowy konkurs informatyczny ”Informatykon 2017” – dwa I m. Emilia Sobieszek i Kajetan Mieloch z kl. IId;

–  Powiatowy Konkurs na Multimedialną Prezentację o Wrocławiu I m. Julia Kiezik z kl.IIIa;

– Konkurs WrOpenUp ”Dzień Różnorodności” III m. Julia Kiezik z kl. IIIa, Sonia Wachowiak kl. IIIc, Oliwa Delimata, Maja Mikołajczyk oraz Mateusz Nowak z kl. IIId (wspólnie z drużyną p. Marleny Borowskiej);

– Uczeń z kl. IIId Michał Wrona zdał egzamin certyfikacyjny z C++, zajął również 9 miejsce wśród gimnazjalistów wrocławskich w Lidze Niezwykych Umysłów.

Chemia: p. Stanisława Dudek

 

– Uczeń Krzysztof Kołak z kl. IIId – finalistą konkursu chemicznego „Substancje chemiczne i ich przemiany” w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

– II m. – Kacper Mirecki z kl. IIId w Wojewódzkim Interdyscyplinarnym Konkursie ”VICTOR 2017 – Wynalazki i ich twórcy” (Sotor, Żłobiński)

Krzysztof Kołak z kl. IIId, Adam Dyś i Kajetan Mieloch z kl. IId – Ukończyli z bardzo dobrym wynikiem zajęcia laboratoryjne na Politechnice Wrocławskiej w ramach projektu „Młody Chemik Eksperymentuje”

Ekologia p. Stanisława Dudek, Karol Żłobiński i Justyna Sotor

 

Kamila Grabowiecka z kl. Id – I m. za plakat w powiatowym konkursie ekologicznym „Ekogimnazjalista” (St Dudek, K. Żłobiński) ;

Julia Kiezik z kl. IIIa – I m. w konkursie ekologicznym „Dekalog Młodego Ekologa”(St. Dudek, K. Żłobiński)

Oliwia Delimata z kl. IIId – II m. w konkursie ekologicznym „Dekalog Młodego Ekologa” (St. Dudek, K. Żłobiński);

Konkurs na film ekologiczny ( St. Dudek, K. Żłobiński):

– I m.  – Krzysztof Niemczyk z kl.IIb , Karol Bruder z kl.IIa – za film  „Drugie życie butelki”

– I m Emilia Kochany kl. IIa – za film „Ramka”

– II m. Natalia Pruchenko kl. IIa – za film ‘”Dwa sposoby na recykling”,

– III m. Natalia Pruchenko i Olimpia Skiba z kl. IIa – za film pt. „Jak racjonalnie zagospodarowywać odpady”

– I m. Natalia Pruchenko kl. IIa – Konkurs na strój ekologiczny

Fizyka p. Anna Mekler – Augustyn

 
-w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej ”Bądź SMART’ I m. zajęła Róża Budzińska z kl. IIIa;

– I m. drużyna z kl. IIIa  w Konkursie Ekologicznym Elektrośmieci w ramach Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu;

– II m. drużyna z kl. IIIa w Miejskim Konkursie na Flash Mob ”Wrocław zbiera Kartoniki”;

wyróżnienie Róży Bdzińskiej z kl. IIIa w miejskim Konkursie Plastycznym ”Mikro, makro, kosmos” ;

– nominacja Zuzanny Nogalskiej z kl. IIIa na Wolontariusza Dolnego Śląska 2016

Geografia p. Bożena Broś

 

Julia Kiezik laureatką III Olimpiady Geograficznej.

Promocja zdrowia p. Grażyna Klusko

 

 – W Międzygimnazjalnym Konkursie ”Masz prawa i obowiązki” I m. zajęła Julia Kiezik, a Danuta Jędrusiak II m., są to uczennice kl. IIIa;

– Róża Budzińska oraz Maja Fogt  z kl. IIIa  zajęły II m.  w Międzygimnazjalnym Konkursie na plakat -pt.: „Tolerancja i młodzież”;

– Maja Fogt z kl. IIIa otrzymała wyróżnienie w  Międzygimnazjalnym Konkursie plastycznym pt.: „Papierosy, alkohol, narkotyki – utracone możliwości” (organizatorem konkursu było Gimnazjum Nr 27 we Wrocławiu  oraz Wrocławskie Stowarzyszenie Narodowego Czynu Pomocy Szkole).

Biblioteka Szkolna p. Joanna Sztyma

 

– w konkursie ”Kulturalne miasto Wrocław” VII edycja międzyszkolnego konkursu – I m. zajęła drużyna w składzie Maja Mikołajczyk z kl. IIId, Julia Kiezik i Zuzanna Nogalska z kl. IIIa;

– ”Ludzie wśród zwierząt, zwierzęta wśród ludzi: inspiracje literackie” ogólnopolski konkurs literacko-plastyczny organizowany przez Towarzystwo  Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie, Dwór Czeczów oraz Stowarzyszenie Dog Rescue III m. Oliwia Wesołowska i Martyna Rocho z kl. IIIc wyróżnienie ( p. J. Kot).

Osiągnięcia sportowe

 

Uczniowie p. Mirosława Jagodzińskiego zdobyli:

– Finał Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w strzelectwie sportowym – Małgorzata Luczys kl. I d zajęła 1 miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny dziewcząt.

– Finał Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w snowboardzie dziewcząt – drużyna w składzie: Maja Mikołajczyk kl. III d, Sonia Wachowiak kl. III c  zajęła VII m.

– Zawody w Biegu na Orientację Zielony Wrocław 2016 w kategorii Ligii Szkół The World Games 2017 – uczniowie zajęli II m.

– Zimowy cykl zawodów w Biegu na Orientację Wrocław Night O- Fight 2017 w Kategorii Ligii Szkół The World Games 2017 uczniowie zajęli II m. (drużyna w składzie: Zuzanna Nogalska III a, Marcelina Odrowąż – Myszkowska, Hanna Pastuszka i Daria Rudzińska z kl. IIa, Natalia Bętkowska III a, Przemysław Skawiński, Filip Tyczyński, Bartosz Domański, Adrian Zawodny z kl. III b, Krzysztof Niemczyk II b,Mateusz Malik, Rafał Pawlak z kl. IIId, Dominik Nasiłowski II a, Tomasz Gumienny II d).

– Mistrzostwa Wrocławia Gimnazjady Młodzieży w siatkówce plażowej chłopców – drużyna w składzie: Wojciech Gołębiowski, Damian Franków kl. III c zajęła V-VI miejsce.

Uczennice p. Grażyny Klusko zakwalifikowały się do półfinału Gimnazjady  Młodzieży w koszykówce.

Uczennice p. Mirosława Szczepaniaka zajęli:

Gimnazjada dziewcząt – finał miejski piłka siatkowa V m. we Wrocławiu;
– Gimnazjada dziewcząt – finał miejski – piłka siatkowa plażowa V m. we Wrocławiu.

Uczennice p. Jolanty Szczepaniak:

– Zuzanna Gaworska kl. Ia i Martyna Rocho kl. IIIc w tenisie stołowym dziewcząt zajęły w finale miejskim Gimnazjady I m., w finale powiatowym II m., a w województwie V m.

Największym sukcesem naszej szkoły jest:

 

 potrafimy realizować projekty, w których pracuje większość naszej młodzieży – w tym roku ”Inwestujemy w siebie” organizowany przez CEO i WrOpenUp ”Dzień Różnorodności” czy” Wielokulturowy Wrocław;

znamy się na finansach i jesteśmy przedsiębiorczy ponieważ uczestniczyliśmy w projekcie ”Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL”;

jesteśmy świetni w konkursach recytatorskich i krasomówczych;

wiedza geograficzna jest nam potrzebna nie tylko na obozie naukowym – w tym roku Bośnia, Chorwacja, Hercegowina ale żeby wygrać Wojewódzką Olimpiadę Geograficzną;

☺ realizujemy z sukcesem projekt ”Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować śmieci” zdobywając I m. w konkursie fotograficznym za film ”Drugie życie butelki” czy ”Ramka” oraz II m. za film ”Dwa sposoby na recykling” i  III m. ”Jak racjonalnie zagospodarować odpady”. Mamy I i II m. w konkursie ekologicznym ”Dekalog Młodego Ekologa” , a dziękują nam za sprzątanie rzek Wrocławia;

mamy zwycięskie drużyny ekologiczne, które odnoszą sukcesy w takich konkursach jak: „Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu”, czy ”Wrocław zbiera Kartoniki”, a nawet potrafimy ubrać się ekologicznie;

☺nieobca jest nam grafika komputerowa i zwyciężamy w ogólnopolskim konkursie ”Bądź SMART”;

☺ mamy wśród uczniów programistów, szkoła otrzymała certyfikat „Wrocław koduje 2.0” a Michał Wrona uzyskał Certyfikat ”Podstawowy C++” oraz znalazł się w najlepszej 10 w Lidze Niezwykłych Umysłów;

nadal jesteśmy w ”Sieci szkół promujących zdrowie” oraz nasz ”Szkolny Klub Liderów Zdrowia” zajmuje czołowe lokaty w konkursach organizowanych przez Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego we Wrocławiu;

 nadal prężnie działa ”Wolontariat”, pomagamy potrzebującym dzieciom w kraju i na innych kontynentach w ramach ”Szkoły Humanitarnej”, pomagamy dorosłym i zwierzętom;

zwracamy uwagę na wychowanie patriotyczne  – przygotowujemy nasze drzewa genealogiczne, liczne wystawy, spotykamy się z wyjątkowymi ludźmi w ramach projektu ”Opowiem ci o wolnej Polsce ”, uczestniczymy w ”Paradzie Niepodległości” i Święcie Żołnierzy Wyklętych;

w ramach Klubu Przyjaciół Rozumu współpracujemy z Wydziałem Chemii, Fizyki, Geografii, Geologii i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, Współpracujemy z Uniwersytetem Przyrodniczym i Politechniką Wrocławską gdzie chodzimy na zajęcia w ramach programu ”Młody Chemik Eksperymentuje”, uczestniczymy w Dolnośląskim Festiwalu Nauki;

☺ zgłosiliśmy kolejną inicjatywę SU ”Wielokulturowy Wrocław”;

nie straszny jest nam konkurs ”Kulturalne miasto Wrocław” mamy I m.;

☺ organizujemy obozy naukowe – poznajemy kulturę, tradycje narodowe krajów UE,  i rozwijamy własne osobowości ucząc się tolerancji i wzajemnego szacunku i nasz sukces we wrocławskim konkursie na projekt dot. różnorodności WrOpenUp;

☺ aktywnie uczestniczymy w Akademii Filmowej prowadzonej przez Multikino realizując projekt ”Włącz się. Młodzi i media”, a klasa medialno – filmowa cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży;

☺ mamy wyjątkowych sportowców:

– jesteśmy świetni w biegach na orientację – nasza drużyna ponownie odnosi sukcesy w biegach dziennych jak i nocnych;

– Sonia Wachowiak i Maja Mikołajczyk są na VII m. na Dolnym Śląsku w Snowboardzie;

– Jakub Kiszewski jest  Mistrzem Polski w karate, w międzynarodowym turnieju SHINKYOKUSHIN CUP zajął I miejsce;

–  Joanna Sara Koperska jest Mistrzynią Województwa w Taekwon-do.

Rok szkolny 2015/2016

Uczniowie Gimnazjum nr 9 im. św. Jadwigi Śląskiej brali udział we wszystkich konkursach organizowanych przez instytucje do tego upoważnione. Do największych osiągnięć zaliczamy:

Język polski

Wiktoria Skowrońska z kl. IIId uzyskała II m. w konkursie recytatorskim „Jan Paweł II – papież, poeta”, a Maria Burzyńska z kl. IIId wyróżnienie  w konkursie ”Bądź edytorem Książki” są to uczennice p. Ewy Alfut.

Uczeń p. Dagmary Babczyńskiej Mateusz Karpio z kl. IId zajął II m. w VIII Międzyszkolnym Konkursie na małą formę literacką ”Miłością pisane”, a w III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Wisławy Szymborskiej uzyskał wyróżnienie, natomiast Maja Mikołajczyk z kl. IId zajęła III m. w VI Międzyszkolnym Konkursie Poezji Mówionej i Śpiewanej.

Oliwia Piątek z kl. IIIa zdobyła wyróżnienie w konkursie powiatowym ”Jestem autorem i edytorem własnej książki” Są to sukcesy uczniów p. Marleny Borowskiej.

W ramach WNW uczennica p. Joanny Kot. Martyna Rocho z kl. IIc zajęła I m. w konkursie ”Wrocław w twórczości poetyckiej młodzieży”, a w projekcie ogólnopolskim ”Rozwój ma wiele twarzy” Martyna Rocho, Tomasz Rześniowiecki i Jakub Chojecki z kl. IIc I m.

Język angielski

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie J. Angielskiego ”OLIMPUS” (sesja zimowa) laureatkami zostały Zuzanna Gondecka z kl. I c i Aneta Kitzol z kl. III a, a w sesji wiosennej Patryk Czerwiński z kl. II b i Aneta Kitzol z kl. III a. Są to uczniowie p. Antoniny – Świtki –  Brooks.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie J. Angielskiego ”OLIMPUS”(sesja jesienna, zimowa i wiosenna) laureatką została  Hanna Dzięciołowska z kl. IId. , która jest też finalistką wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista -uczennica p. Magdaleny Panek.

Historia

Nasz udział i sukcesy w „WIELKIEJ NAGRODZIE WROCŁAWIA”- prowadzonej przez p. Patrycję Blak:

– w II Powiatowym Konkursie Wiedzy o Sporcie ”Wrocławski Sport Wczoraj i Dzisiaj” II m. zajęli Krystian Gałęzki i Przemysław Skawiński z kl.IIb;

– XXV Konkursie Wiedzy o Wrocławiu ”Wrocław moje miasto” Zuzanna Nogalska z kl. II a została finalistką;

– w Ogólnopolskim projekcie CEO ”Rozwój ma wiele twarzy” Martyna Rocho, Jakub Chojecki i Tomasz Rześniowiecki z kl. II c uzyskali I m. za kampanię społeczną.

 

Informatyka  p. Dorota Tomczyk

– I m. we Wrocławskim Konkursie ”Odkryj w sobie programistę” zajęła drużyna z kl. IIId w składzie: Michał Gajek, Jakub Radzik, Filip Załęski;

– I m. w Międzyszkolnym Konkursie na komiks ”Bezpieczeństwo w sieci” uzyskał Tymon Jastrzębski z kl. IIId;

– w konkursie na ”Logo Kuźnik” organizowanym przez Radę Osiedla Wrocław  –  Kuźniki

 I m. zdobyła Maria Burzyńska z kl. IIId, a II m. Marcin Kryska z kl. IIIb;

– w Wojewódzkim Konkursie Grafiki Komputerowej ”W odcieniach bieli” praca Marii Burzyńskiej z kl. IIId zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej.

Fizyka

– III m. Elektrokonkurs – Gra Miejska zajęła drużyna  kl. IIIa w składzie: Zuzanna Abrich, Wiktoria Cybulak, Krzysztof Domaradzki, Natalia Felsztyńska, Hanna Gembiak, Aneta Kitzol, Sebastian Sakowski, której opiekunem była p. Ludwika Jagodzińska.

Ekologia p. Stanisława Dudek i Justyna Sotor

– III m. w konkursie ogólnopolskim organizowanym przez Bank Genów Leśnych w Kostrzycy ”Znaczenie i ochrona różnorodności biologicznej obszarów Natura 2000” Kajetan Mieloch z kl. Id i Michał Wlazło z kl. IIIb;

– I m. w miejskim konkursie fotograficznym ”Mam auto i co dalej – ekologiczne parkingi we Wrocławiu” – Karolina Przybysz z kl. IIIa;

– I m. „Uwaga kruchy lód” – konkurs organizowany przez Wrocławskie ZOO Aleksandra Łuszczek z kl. IIb;

– w Międzyszkolnym Konkursie Artystyczno-Ekologicznym ”Ze starego coś nowego” organizowanym przez Centrum Edukacji Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu II m. przypadło Dorocie Szamrej z kl. IIb

Geografia p. Bożena Broś

 – Damian Tokarz z kl. IIId w Wojewódzkiej Olimpiadzie Geograficznej został laureatem, a finalistą Michał Wlazło z kl. IIIb;

– w Konkursie Geoportalu Dolnośląskiego z cyklu Rok Mapy ”Mój Dolny Śląsk” laureatką została Maria Burzyńska z kl. IIId.

Promocja zdrowia p. Grażyna Klusko

– I m. w konkursie na plakat ”Papierosy, alkohol, narkotyki – utracone możliwości” Maria Burzyńska i Urszula Janiszewska z kl. IIId;

– II m. konkurs na plakat ”Młodzież a tolerancja” Maria Burzyńska kl. IIId;

Konkurs Wiedzy o Zdrowiu ”Postaw na zdrowie” – wyróżnienie dla Zuzanny Abrich z kl. IIIa;

– III m. w konkursie ”Masz prawa i obowiązki” zajął Krystian Łucki z kl. IIId, a wyróżnienie Karolina Przybysz z kl. IIIa;

– styczeń 2016r. CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ ZDROWEMU ODŻYWIANIU i AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ za rok szkolny 2014/2015

Pedagog Szkolny p. Ewa Wachowska

II m. w Międzyszkolnym Konkursie ”Razem Można Więcej” zajęła  drużyna  kl. IIb w składzie: Magdalena Bober, Nikole Holz, Sylwia Libner.

I m. w konkursie miejskim ”Zawodowo wystartuj w przyszłość” zdobyła drużyna dziewcząt z kl. IIId : Maria Burzyńska, Julia Banasiewicz, Wiktoria Skowrońska.

Biblioteka Szkolna p. Joanna Sztyma

– w konkursie ”Kulturalne miasto Wrocław” VI edycja międzyszkolnego konkursu – II m. zajęła drużyna w składzie Maja Mikołajczyk z kl. IId, Julia Kiezik z kl. IIa i Hanna Gembiak z kl. IIIa.

– zdobycie przez SU Certyfikatu Szkoła Demokracji w pilotażowym projekcie CEO.

– wyróżnienie w konkursie Wrocławskiego Wydziału Edukacji za inicjatywę naukową „Świat św. Jadwigi Śląskiej – WebQuest”. Wspólny projekt p. P. Blak. p. J. Kot i p. J. Sztymy

– w prezentacji projektów Gimnazjum nr 9 „Świat św. Jadwigi Śląskiej – WebQuset” zajął I m. Wspólny projekt p. P. Blak. p. J. Kot i p. J. Sztymy

– w prezentacji projektów Gimnazjum nr 9 projekt samorządu uczniowskiego „Szkoła Demokracji” zajął II miejsce.

Osiągnięcia sportowe

Uczniowie p. Mirosława Jagodzińskiego zdobyli:

– I m. Finał Strefy Zachód Gimnazjady Młodzieży w Tenisie Stołowym – zwycięstwo drużynowe chłopców ( Wiktor Cyran i Jakub Bednarski z kl. IIIb);

– I m. Cykl Zawodów w Biegu na orientację Wrocław Night O – Fight 2016 (5 etapów) – zwycięstwo drużynowe;

– IV m. Finał Wojewódzki Igrzysk Gimnazjady Młodzieży w Biegu na orientację – Dawid Stachura z kl. IIIa;

– IV m. Finał Dolnośląski Gimnazjady Młodzieży w Snowboardzie – Sonia Wachowiak z kl. IIc;

– VI m. Finał Dolnośląski Gimnazjady Młodzieży w Snowboardzie, drużyna dziewcząt: Sonia Wachowiak, Julia Koprowska z kl. IIc;

– VI m. Finał Strefy Zachód Gimnazjady Młodzieży w Siatkówce chłopców;

– VI m. Finał Strefy Zachód Gimnazjady Młodzieży w Siatkówce Plażowej chłopców ( Wojciech Gołębiowski kl. IIc, Patryk Zieliński IIa, Kajetan Zieliński Id;

– II m. Jakub Cieślak z kl. Id w zawodach strzeleckich w Finale Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży;

– IV m. drużynowo w zawodach strzeleckich w Finale Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży

 

Uczennice p. Grażyny Klusko:

zakwalifikowały się do półfinału Gimnazjady  Młodzieży w koszykówce.

-zajęły III m. Finał Strefy Zachód Gimnazjady Młodzieży w Koszykówce dziewcząt

 

Uczniowie p. Mirosława Szczepaniaka zajęli:

– Indywidualne Mistrzostwa Wrocławia uczniów Gimnazjów w Lekkiej Atletyce:

I m. Adrian Wais z kl. IIIc w biegu na 100m;

I m. sztafeta 4x100m w składzie: Adrian Wais kl. IIIc, Daniel Ząbek, Krzysztof Mamczura    kl. IIIa,  Michał Franczak kl. IIId;

II m. w skoku w dal Daniel Ząbek z  kl. IIIa ;

II m. Dawid Stachura kl .IIIa w biegu na 1000 m;

IV miejsce Bartek Kuś  kl. IIIc w pchnięciu kulą;

VI miejsce  Przemek Skawiński kl. IIb  w pchnięciu kulą;

VII miejsce  Bartek Wysocki  kl. IIIc  w pchnięciu kulą;

– Finału Strefy Wrocławskiej LA

I m. sztafeta 4x100m  w składzie Adrian Wais, Radosław Wincaszek kl. IIIc, Daniel Ząbek z kl. IIIa,  Michał Franczak z kl. IIId;

II m.  skok w dal  –  Daniel Ząbek kl. IIIa;

III m. w biegu na   100m   Adrian Wais kl. IIIc;

III m. w biegu na   1000m Dawid Stachura kl. IIIa

– Finał Dolnośląski LA:

II m.  skok w dal – Daniel Ząbek kl .IIIa

IV m.  sztafeta 4x100m w składzie: Rafał Wincaszek kl .IIIc, Michał Franczak kl. IIId Daniel Ząbek kl .IIIa,  Adrian Wais kl. IIIc;

VI miejsce pchnięcie kulą Adrian Wais

Największym sukcesem naszej szkoły jest:

potrafimy realizować projekty, w których pracuje większość naszej młodzieży – w tym roku ”Rozwój ma wiele twarzy” i „Świat św. Jadwigi Śląskiej – WebQwest”;

znamy prawo nas obowiązujące bo współpracujemy ze Stowarzyszeniem Sędziów Polskich IUSTITIA oddział we Wrocławiu i Strażą Miejską,

jesteśmy świetni w konkursach recytatorskich i krasomówczych;

wiedza geograficzna jest nam potrzebna nie tylko na obozie naukowym – w tym roku Włochy, ale żeby wygrać Wojewódzką Olimpiadę Geograficzną;

☺ realizujemy z sukcesem projekt ”Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować śmieci” zdobywając I m. w konkursie fotograficznym ”Mam auto i co dalej – ekologiczne parkingi we Wrocławiu” czy ”Uwaga –  kruchy lód” oraz III m. w ogólnopolskim konkursie ”Znaczenie i ochrona różnorodności biologicznej obszarów Natura 2000”, a dziękują nam za sprzątanie rzek Wrocławia;

☺ nie obca jest nam orientacja zawodowa więc wygraliśmy w konkursie ”Zawodowo wystartuj w przyszłość”;

☺ dzięki p. Ewie Wachowskiej wiemy, że ”Razem można więcej” nie tylko zająć II m. w międzygimnazjalnym konkursie;

mamy sukcesy w konkursach ”Odkryj w sobie programistę” i ”Bezpieczeństwo w sieci”;

☺zdobyliśmy certyfikat szkoły przyjaznej zdrowemu odżywianiu i aktywności fizycznej po raz drugi;

☺ SU otrzymał certyfikat ”Szkoła Demokracji”;

nadal jesteśmy w ”Sieci szkół promujących zdrowie” oraz nasz ”Szkolny Klub Liderów Zdrowia” zajmuje czołowe lokaty w konkursach organizowanych przez Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego we Wrocławiu;

 nadal prężnie działa ”Wolontariat”, pomagamy potrzebującym dzieciom w kraju i na innych kontynentach w ramach ”Szkoły Humanitarnej”, pomagamy dorosłym i zwierzętom;

zwracamy uwagę na wychowanie patriotyczne  – przygotowujemy nasze drzewa genealogiczne, liczne wystawy, spotykamy się z wyjątkowymi ludźmi w ramach projektu ”Opowiem ci o wolnej Polsce ”, uczestniczymy w ”Paradzie Niepodległości” i Święcie Żołnierzy Wyklętych;

w ramach Klubu Przyjaciół Rozumu współpracujemy z Wydziałem Chemii, Fizyki, Geografii, Geologii i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, Współpracujemy z Uniwersytetem Przyrodniczym i Politechniką Wrocławską gdzie chodzimy na zajęcia w ramach programu ”Młody Chemik Eksperymentuje”, uczestniczymy w Dolnośląskim Festiwalu Nauki;

☺ uzyskaliśmy w konkursie na najlepszy samorząd uczniowski szkół gimnazjalnych

i ponadgimnazjalnych Wrocławia w kategorii:  inicjatywa naukowa – gimnazja wyróżnienie za projekt ”Świat św. Jadwigi Śląskiej – WebQuest”;

nie straszny jest nam konkurs ”Kulturalne miasto Wrocław” mamy II m.;

☺ organizujemy obozy naukowe – poznajemy kulturę, tradycje narodowe krajów UE, i rozwijamy własne osobowości ucząc się tolerancji i wzajemnego szacunku;

☺ aktywnie uczestniczymy w Akademii Filmowej prowadzonej przez Multikino realizując projekt ”Włącz się. Młodzi i media”, a klasa medialno – filmowa cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży;

☺ mamy wyjątkowych sportowców:

Angelika Krygiel z kl. Ic – Wicemistrzyni Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do i finalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych;

     – Urszula Janiszewska z kl. IIId: I miejsce w Międzynarodowych Zawodach Gimnastyki Artystycznej,

IV miejsce w Międzynarodowym Turnieju Gimnastyki Artystycznej o Puchar Prezydenta Wrocławia,

VI miejsce w Międzynarodowym Turnieju Gimnastyki Artystycznej,

laureatka Wrocławskiego Konkursu Plastycznego „Młodzież i tolerancja”,

      – Jakub Byczkowski z kl. IIc –kolarstwo – Kryterium w Izbicku: I m.  Młodzik

II m. MDŚ Czasówka Kaczawska – Młodzik  VICE-MISTRZ DOLNEGO ŚLĄSKA

II m. Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w jeździe dwójkami na czas oraz Mistrzostwa Dolnego Śląska (MDŚ)

I m. Czasówka Gorzanowicka – Młodzik

I m. Kryterium Bolków (ostatni wyścig szosowy w sezonie) – Młodzik

II m. Kryterium w Gostynie – Młodzik

I m. Kryterium w Podgórzynie

☺ jesteśmy świetni w biegach na orientację – nasza drużyna zajęła I m. po pokonaniu 5 etapów;

Sonia Wachowiak i Julia Koprowska z IIc są na VI m. na Dolnym Śląsku w Snowboardzie;

królowa sportu LA przez naszych uczniów została opanowana – same zwycięstwa.

 

Rok szkolny 2014/2015

Uczniowie Gimnazjum nr 9 im. św. Jadwigi Śląskiej brali udział we wszystkich konkursach organizowanych przez instytucje do tego upoważnione. Do największych osiągnięć zaliczamy:

Język polski

Uczennica p. Dagmary Babczyńskiej Maria Burzyńska z kl. IId zajęła III m. w konkursie „Jestem autorem i edytorem własnej książki”, a w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Wisławy Szymborskiej wyróżnienie.
W Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim ”Mag słowa” Hanna Płuska i Marcin Matecki z kl. III d – uzyskali wyróżnienie. W Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim i Literackim ”Jan Paweł II –Papież poeta – papież pielgrzym” Hanna Płuska z kl. III d , zajęła I miejsce. W Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Płynąć pod prąd” Marcin Matecki, z III d – zdobył wyróżnienie, jak i w Konkursie Krasomówczym „Powiem prosto z mostu” w ramach WNW. Hanna Płuska z kl. III d uzyskała wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Wisławy Szymborskiej jak i Powiatowych Eliminacjach Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego w Oleśnicy. W Dzielnicowych Eliminacjach Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego: Hanna Płuska, zajęła miejsce I. W IV Konkursie Recytatorskim ”Dusza mówi, dusza śpiewa” Marcin Matecki, klasa III d, I miejsce; Hanna Płuska, klasa III d, III miejsce. W XV Międzygimnazjalnym Konkursie Dziennikarskim Aleksy Sykuła, kl. III d, I miejsce, Julia Mazur, kl. III d, II miejsce, Anna Kośmider, kl. III d, III miejsce. W Konkursie Recytatorskim ”Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów” : Marcin Matecki, klasa III d, II miejsce, a w Konkurs literacki ”Jestem autorem i edytorem własnej książki” – Oliwia Piątek, klasa II a, I miejsce. Są to sukcesy uczniów p. Marleny Borowskiej.
W ramach WNW uczennice p. Joanny Kot uzyskały w Konkursie Krasomówczym ”Powiem prosto z mostu” Klara Maj z kl. IIIb III m., a Martyna Rocho z kl. Ic ”Wrocław w twórczości poetyckiej młodzieży I m.

Język angielski

W sesji jesiennej i zimowej laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady J. Angielskiego ”OLIMPUS” został Mateusz Wróbel z kl. III d. Jest to uczeń p. Teresy Strobel
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie J. Angielskiego ”OLIMPUS”(sesja jesienna) laureatką została Aleksandra Kisielewska z kl. III d. W sesji zimowej konkursu laureatami zostali: Michał Kempski z kl. Ib, Jakub Balicki, Aleksandra Kisielewska i Maciej Matuszewski z kl. III d.. Są to uczniowie p. Antoniny – Świtki – Brooks.
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie J. Angielskiego ”OLIMPUS” (sesja jesienna) laureatką została Hanna Dzięciołowska z kl. Id. W sesji zimowej Andrzej Magiera – Gorzka z kl. II d, a Hanna Dzięciołowska z kl. Id w sesji zimowej i wiosennej. Uczniowie p. Magdaleny Panek.

Historia

Nasz udział i sukcesy w „WIELKIEJ NAGRODZIE WROCŁAWIA”- prowadzonej przez p. Patrycję Blak;
– w XXIII Konkursie Wiedzy o Wrocławiu ”Wrocław moje miasto” Maja Majerczyk z kl. Id zakwalifikowała się do III etapu;
– XIX Rajd ”Wrocławskie Spacery Krajoznawcze” drużyna doszła do II etapu;

EDB – p. Patrycja Blak

W Wojewódzkim Konkursie ”Jestem bezpieczny w szkole, w domu i na drodze” drużyna
z naszej szkoły zajęła VI m.

Matematyka

Uczniowie p. Genowefy Baczyńskiej dostali się do:
– etapu powiatowego w Wojewódzkim Konkursie zDolny Ślązak Gimnazjalista – Maciej Mączyński i Bartłomiej Kłosowski z kl. IIId;
– etapu powiatowego konkursu Matematyka i Ekonomia Michał Duk, Bartłomiej Kłosowski, Maciej Mączyński z kl. IIId;
– II etapu Ligi Naukowej – Maciej Mączyński, Michał Duk z kl. IIId.

Ekologia p. Stanisława Dudek i Justyna Sotor

– etap powiatowy Wojewódzkiego Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista – Julia Mazur kl. IIId
– I m. w Konkursie na EKOfilm zajęli uczniowie kl. IIId: Jakub Balicki, Bartłomiej Kłosowski, Marcin Kołodziej;
– II m. w projekcie ”Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci” na strój ekologiczny: Magdalena Bober i Nicole Holtz z kl. Ib;
– wyróżnienie w zbieraniu baterii – konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski.

Geografia p. Bożena Broś

Michał Wlazło z kl. IIb w Wojewódzkiej Olimpiadzie Geograficznej został finalistą.

Promocja zdrowia p. Grażyna Klusko

– Program Promocji Zdrowia na lata 2015-2017 został pozytywnie oceniony i jesteśmy w Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie.;
– w konkursie ogólnopolskim programu ”Zachowaj Równowagę” szkoła otrzymała certyfikat szkoły przyjaznej zdrowemu odżywianiu i aktywności fizycznej;
– Tymoteusz Makowski z kl. IId uzyskał wyróżnienie w konkursie ”Mam prawa i obowiązki”;
– Julia Mazur z kl. IIId zajęła III m. w konkursie ”Postaw na zdrowie”;
– Maria Burzyńska z kl. IId uzyskała III m. w konkursie na plakat ”Alkohol, papierosy, narkotyki – utracone możliwości.

Pedagog Szkolny p. Ewa Wachowska

I m. w Międzyszkolnym Konkursie ”Razem Można Więcej” zajęła drużyna kl. IId w składzie: Michał Gajek, Tymon Jastrzębski, Maciej Budkiewicz, Damian Tokarz;
I m. w konkursie miejskim ”Zawodowo wystartuj w przyszłość” zdobyła drużyna dziewcząt z kl. IId : Maria Burzyńska, Julia Banasiewicz, Wiktoria Skowrońska.

Osiągnięcia sportowe

Uczniowie p. Mirosława Jagodzińskiego zdobyli:
III m. w Finale Strefy Zachód Gimnazjady Młodzieży w tenisie stołowym chłopców – Wiktor Cyran i Jakub Bednarski z kl. IIb ;
I m. w Młodzieżowych Zawodach Wędkarskich Jesienny Puchar Pilczyc – Damian Krygiel
z kl. Ic;
XVI m. w Finale Dolnośląskiej Zimowej Gimnazjady Młodzieży w narciarstwie alpejskim chłopców – Konrad Selezniow i Dawid Stachura z kl. IIa.
Uczennice p. Grażyny Klusko zakwalifikowały się do półfinału Gimnazjady Młodzieży
w koszykówce.
Uczniowie p. Mirosława Szczepaniaka zajęli:
III m. w finale piłki nożnej chłopców Strefa Zachód;
V m. w Mistrzostwach Wrocławia w piłce plażowej chłopców;
IV m. w Mistrzostwach Wrocławia – Szkolna Liga LA;
Indywidualne Mistrzostwa Wrocławia w LA:
– II m. w skoku w dal i III m. w Finale Powiatowym i awans do Finału Dolnośląskiego – Daniel Ząbek z kl. IIa;
– VI m. na 300 m, awans do Finału Powiatowego – Adrian Wais z kl. IIc;
– VI m na 1000 m, awans do Finału Powiatowego – Dawid Stachura z kl IIa.

Michał Duk z kl. III d zajął III m. w kategorii młodzik 14-15 lat KUMITE chłopców-50 w III Międzynarodowym Turnieju KARATE SHINKYOKUSHIN;
– III m. w kategorii młodzik 14-15 lat KUMITE chłopców -55 w Mistrzostwach KARATE SHINKYOKUSHIN 7 WOM;
– III m. w konkurencji KUMITE na IX Mistrzostwach Polski Juniorów.

Maciej Mączyński z kl. IIId został powołany do Polskiej Kadry Narodowej w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych na rok 2015.

Paweł Dziewisz z kl. IIId wywalczył:
– III m. na VI Pucharze Europy w Budapeszcie w indywidualnych walkach mężczyzn do 62 kg, niebieskie i czerwone pasy , junior;
– III m. na VI Pucharze Europy w drużynowych walkach mężczyzn, niebieskie i czerwone pasy, juniorzy;
– I m. w indywidualnych walkach mężczyzn do 62 kg, junior , turniej Maziowa Masters Cup;
– III m. w indywidualnych walkach mężczyzn do 62 kg, junior, Puchar Polski w Ciechanowie;
– III m. w indywidualnych walkach mężczyzn do 62 kg , junior, Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów w Pruszczu Gdańskim;
– I m. w indywidualnych walkach mężczyzn do 64 kg, na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Nowej Rudzie.

Jakub Byczkowski z kl. Ic zajął:
I m. na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Strzelcach Krajeńskich Czasówka;
I m. w XIII Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Czernica Ratowice;
II m. w Pucharze Polski w Strzelcach Krajeńskich Czasówka;
III m. w Pucharze Polski w Strzelcach Krajeńskich Start Wspólny;
I m. Kryterium Pszczyna;
I m. w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Strzelcach Krajeńskich Start Wspólny.

Natalia Magdowska i Sandra Ziembicka na Mistrzostwach Europy w Łowiczu wywalczyły 3 m. w kategorii formacji hip hop oraz 3 m. w kategorii formacji jazz w przedziale wiekowym do 15 roku życia.

Największym sukcesem naszej szkoły jest:

☺potrafimy realizować projekty, w których pracuje większość naszej młodzieży – w tym roku ”Nienawiść.- jestem przeciw”;

☺znamy prawo nas obowiązujące bo współpracujemy ze Stowarzyszeniem Sędziów Polskich IUSTITIA oddział we Wrocławiu i Strażą Miejską,

☺interesuje nas środowisko lokalne i mamy zgłoszone dwa projekty do Wrocławskiego Budżetu Miejskiego do realizacji;

☺ jesteśmy świetni w konkursach recytatorskich i krasomówczych;

☺w konkursie dziennikarskim wszystkie miejsca punktowane były nasze;

☺realizujemy z sukcesem projekt ”Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować śmieci” zdobywając I m na EKOfilm, czy II m. na strój ekologiczny.;

☺Klub Młodego Lingwisty z języka angielskiego i niemieckiego mogą pochwalić się sukcesami w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich(8 laureatów i 12 finalistów);

☺ nie obca jest nam orientacja zawodowa i wygraliśmy w konkursie ”Zawodowo wystartuj
w przyszłość”;

☺zdobyliśmy certyfikat szkoły przyjaznej zdrowemu odżywianiu i aktywności fizycznej;

☺ nadal jesteśmy w ”Sieci szkół promujących zdrowie” oraz nasz ”Szkolny Klub Liderów Zdrowia” zajmuje czołowe lokaty w konkursach organizowanych przez Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego we Wrocławiu;

☺ nadal prężnie działa ”Wolontariat”, pomagamy potrzebującym dzieciom w kraju i na innych kontynentach w ramach ”Szkoły Humanitarnej”, pomagamy dorosłym i zwierzętom;

☺ zwracamy uwagę na wychowanie patriotyczne – przygotowujemy nasze drzewa genealogiczne, liczne wystawy, spotykamy się z wyjątkowymi ludźmi w ramach projektu ”Opowiem ci o wolnej Polsce ”uczestniczymy w ”Paradzie Niepodległości”;

☺ w ramach Klubu Przyjaciół Rozumu współpracujemy z Wydziałem Chemii, Fizyki, Geografii, Geologii i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, Współpracujemy
z Uniwersytetem Przyrodniczym i Politechniką Wrocławską gdzie chodzimy na zajęcia
w ramach programu ”Młody Chemik Eksperymentuje”, uczestniczymy w Dolnośląskim Festiwalu Nauki;

☺ uzyskaliśmy w konkursie na najlepszy samorząd uczniowski szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych Wrocławia w kategorii: najciekawsza inicjatywa – gimnazja za projekt ”Nienawiść – jestem przeciw”;

☺ organizujemy obozy naukowe – poznajemy kulturę, tradycje narodowe krajów UE,
i rozwijamy własne osobowości ucząc się tolerancji i wzajemnego szacunku;

☺ aktywnie uczestniczymy w Akademii Filmowej prowadzonej przez Multikino realizując projekt ”Włącz się. Młodzi i media”, doczekaliśmy się autorskiego programu zajęć artystycznych ”Spotkania z X MUZĄ”

☺ mamy wyjątkowych sportowców: Michał Duk, Paweł Dziewisz, Maciej Mączyński, Jakub Byczkowski;

☺ kolejny raz uczestniczymy w akcji ”Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia – znicz na kresowe cmentarze”, ale i na cmentarze żołnierzy różnych narodowości w naszym mieście..

Rok szkolny 2013/2014

Język polski

Koordynator projektu edukacyjnego ”Edukacja w Miejscach Pamięci”; I m. w XX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym ”Wrocławskie pomniki – pamiątki wydarzeń dawnych i niedawnych”, II m. w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim ”Poezja Czesława Miłosza”, II m. w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim III m. w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim ”Magia słowa” zajęła Klara Maj z kl. II b.
Daria Habecka z kl.II b uzyskała III m. w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim ”Miłość w poezji”. Maria Burzyńska z kl. Id zajęła I m. w konkursie literackim ”Piękno Przyrody Dolnośląskiej – ”Jak trzepot skrzydeł motyla”. Są to ucz. p. Ewy Alfut.

 I m. Międzyszkolnym Konkursie Filmowym ”Mam słabość do dziwnych miejsc” zajęli uczniowie kl. II d Jakub Balicki, Paweł Dziewisz i Maciej Karwaczyński. Jakub Gajdzis, Janusz Pięta, Dominik Pająk z kl. III d finalistami konkursu ”zDolny Ślązak Gimnazjalista”. Finalistami Ogólnopolskiego konkursu Ojczyzna Polszczyzna zostali Hanna Gembiak z kl. I a, Paweł Dziewisz, Anna Kośmider z kl. II d, Janusz Pięta z kl. III d. I m. w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorsko – Teatralnym ”Magia słowa” zajął Marcin Matecki z kl. II d.

II m. w ogólnopolskim konkursie na spot reklamowy ”Nakręć się na wybory” uzyskali ucz. kl. II d Jakub Balicki, Paweł Dziewisz i Maciej Karwaczyński.

Jakub Gajdzis został finalistą w Wojewódzkim Konkursie – Liga Naukowa – część humanistyczna.
Marcin Matecki z kl. II d zajął III m. w Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim, III m. w XX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym ”Wrocławskie pomniki – pamiątki wydarzeń dawnych i niedawnych” i I m. w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Wisławy Szymborskiej, oraz  wyróżnienie w  Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim ”Ubierz myśli w słowa”.
I m. i dwa wyróżnienia w Dolnośląskim Konkursie Literatury Fantasy zajęli Melvin Nowicki, Piotr Tocicki i Krzysztof Chmielewski z kl. III d.
Piotr Tocicki z kl. III d uzyskał II m. w XIV Dolnośląskim Konkursie Dziennikarskim.
W konkursie ”Wrocławska młodzież recytuje wrocławskich poetów” Hanna Płuska zajęła III m.
W VI Powiatowym Uczniowskim Festiwalu Filmowym  Ostary 2014 II m. zajęli ucz. kl. II d Jakub Balicki, Paweł Dziewisz i Maciej Karwaczyński.
W Konkursie ”Dzieli nas pół wieku” nagrodę główną uzyskała Katarzyna Cichosz, a Piotr Tocicki II m. w kategorii literackiej  są to ucz. z kl. IIId.
Uczniowie brali udział w 5 Ogólnopolskim Festiwalu Filmoteki Szkoły.
Są to ucz. p. Marleny Borowskiej.

W Międzyszkolnym Konkursie Poezji Wisławy Szymborskiej Magdalena Wachowiak z kl. IIc otrzymała wyróżnienie, a Anna Przybylska zajęła I m. w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym ”Ekologiczna choinka też może być piękna”. Są to sukcesy uczennic p. Dagmary Babczyńskiej

Język angielski
W sesji zimowej finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady J. Angielskiego ”OLIMPUS” zostali Oliwia Libera z kl. Ic i Marek Woliński z kl. IIIa, a w sesji wiosennej Tomasz Fikus z kl. Ic i Mateusz Wróbel z kl. IId. Są to uczniowie p. Teresy Strobel.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie J. Angielskiego ”OLIMPUS”(sesja jesienna) laureatami zostali  Melvin  Nowicki  i  Janusz Pięta  z  kl. III d i Aneta Kitzol z kl. Ia, a finalistką Anna Kośmider z kl. II d. W sesji zimowej laureatami zostali: Melvin Nowicki, Janusz Pięta i Karolina Soroka z kl. III d, a finalistami Martyna Wesołowska z kl. III a, Wojciech Berezowski z kl. IIId, Aleksandra Kisielewska i Anna Kośmider z kl. IId. W sesji wiosennej laureatami  są Janusz Pięta i Karolina Soroka z kl. IIId.
Finalistą w Wojewódzkim Konkursie J. Angielskiego ”zDolny Ślązak Gimnazjalista – j. angielski” jest Melvin Nowicki z kl. IIId. Są to uczniowie p. Antoniny – Świtki Brooks.

Historia
W Wojewódzkim Konkursie ”zDolny Ślązak Gimnazjalista – historia” finalistą został Jakub Gajdzis z kl. IIId”.
W ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ”Solidarna Szkoła” ogłoszonym przez CEO Gimnazjum nr 9 uzyskało Certyfikat ”Solidarna Szkoła”. Jest to sukces uczniów p. Krzysztofy Głazowskiej

Matematyka
Sukcesy uczniów p. Genowefy Baczyńskiej:
– w Ogólnopolskim  Konkursie  Matematycznym  MAT’2014  Bartłomiej  Kłosowski i Paweł Dziewisz z kl. IId są w pierwszej dwudziestce w województwie;
– w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ALFIK’2013  finalistami zostali: Michał Duk i Wiktoria Gonera z kl. IId;
– V m. w finale konkursu Matematyka i Ekonomia zajął Bartłomiej Kłosowski z kl. IId;
– do etapu powiatowego w Wojewódzkim Konkursie ”zDolny Ślązak Gimnazjalista – część mat-fiz”. Dotarli: Michał Duk i Paweł Dziewisz z kl. IId.

Uczniowie p. Jolanty Lazar Patryk Rachwał i Janusz Pięta z kl. IIId zostali finalistami VIII Konkursu Matematyka i Ekonomia
– Patryk Rachwał z kl. IIId uzyskał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym”ALFIK’2013” i został finalistą Ligi Naukowej- część matematyczna.

Uczniowie p. Haliny Sabok Michał Gajek, Marcin Prochorowicz i Sebastian Stanisławski z kl. Id dotarli do etapu powiatowego Wojewódzkiego Konkursu ”zDolny Ślązak Gimnazjalista”;
– w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ALFIK’2013 finalistami zostali: Michał Gajek, Marcin Prochorowicz, Filip Załęski z kl. Id;
– w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym MAT’2014 Marcin Prochorowicz jest w 6 dziesiątce w województwie;
– do etapu powiatowego konkursu Matematyka i Ekonomia dotarli: Maciej Budkiewicz, Filip Załęski, Marcin Prochorowicz, Tymoteusz Makowski, Michał Gajek z kl. Id;
– do etapu powiatowego we Wrocławskim Konkursie Matematycznym dostali się Michał Franczak, Michał Gajek, Urszula Janiszewska, Tymoteusz Makowski, Marcin Prochorowicz, Filip Załęski z kl. Id;
– w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów półfinalistą został Michał Gajek, a do etapu ogólnopolskiego dotarli Michał Franczak i Marcin Prochorowicz z kl. Id.

Informatyka
 2 drużyny uczniów  p. Doroty Tomczyk jedna w składzie: Krzysztof Chmielewski, Melvin Nowicki, Patryk Rachwał, Piotr Tocicki, Filip Wolniewski z kl. IIId i druga w składzie: Jakub Balicki, Michał Duk, Michał Wyszyński z kl. IId zostali finalistami Ligi Robotów;
– Liga Naukowa – drużyna matematyczna i humanistyczna zajęła X miejsce w województwie– finalistą części humanistycznej został Jakub Gajdzis z kl. IIId, a części matematycznej Patryk Rachwał z kl. IIId.

Chemia p. Stanisława Dudek
I m. w VII Regionalnym Konkursie Chemicznym ”Młody Chemik Eksperymentuje”;
I m. za plakat naukowy w ramach projektu ”Młody Chemik Eksperymentuje”;
I m. w VI Dolnośląskim Konkursie Nauk Przyrodniczych VICTOR’2014;
Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z chemii OLIMPUS – sesja jesienna;
Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z chemii OLIMPUS – sesja zimowa.
Są to osiągnięcia ucznia kl. IIId Patryka Rachwała

 Ekologia p. Stanisława Dudek

– I m. za referat pt. ”Wpływ gazów na rozwój roślin” wygłoszony podczas II Konferencji Ekologicznej- Patryk Rachwał i Maciej Magiera z kl. IIId;
– II m. za referat pt. ”Nielegalne wysypiska śmieci” wygłoszony podczas II Konferencji Ekologicznej – Damian Dziedzic i Maciej Sławik z kl. IIIa;
– I m. za plakat pt. ”Plastik” przedstawiony na II Konferencji Ekologicznej – Katarzyna Cichosz z kl. IIId.

Biologia p. Bożena Łasińska
– w Dolnośląskiej Olimpiadzie Biologicznej finalistami zostali uczniowie kl. IIId Maciej Magiera, Janusz Pięta, Patryk Rachwał, Gabriela Wrona

Promocja zdrowia p. Grażyna Klusko i p. Małgorzata Lipowska
– Międzygimnazjalny Konkurs wiedzy ”Zdrowie szansą na sukces” IV m. zajęła Gabriela Wrona  z kl. IIId, a wyróżnienie Melvin Nowicki z kl. IIId;
– Międzygimnazalny Konkurs na plakat ”Alkohol, papierosy, narkotyki – utracone możliwości” – I m. zajęła Maria Burzyńska z kl. Id;
– III Olimpiada ”Asy zdrowia” dla szkół gimnazjalnych I m. w zawodach unihokeja.

Muzyka p. Milena Manuszak
– wyróżnienie na VIII  Przeglądzie Piosenki Turystycznej – zespół UNISONO;
– Hanna Płuska z kl. IId zdobyła wyróżnienie na VIII Przeglądzie Piosenki Turystycznej i  II m. w Konkursie Piosenki Ekologicznej w ramach konkursu Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci.

Plastyka  Mirosława Joszczuk
– Sandra Ziębicka z kl. IIa uzyskała wyróżnienie w konkursie plastycznym ”Zwierzęta w Wielkim Mieście”.

Zawodoznawstwo p. Ewa Wachowska:
– Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zawodzie ”Zawodowo wystartuj w przyszłość” I m. zajął zespół uczennic z kl. IIIb Alicja Dominas, Magdalena Urbaniak i Ewelina Prokop.

Religia p. Ludwika Jagodzińska
– Diecezjalny Konkurs o Janie Pawle II uczennica kl. IIId Monika Ciesielska uzyskała wyróżnienie.

Osiągnięcia sportowe
Uczniowie p. Mirosława Jagodzińskiego zdobyli:
III m. w Finale Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w Strzelectwie zajęli uczniowie kl. Id;
I m. w Młodzieżowych Igrzyskach Sportowych we Wrocławiu zajęli uczniowie kl IIIb i IIIc;
II m. w Finale Młodzieżowych Igrzysk Sportowych wywalczyła Patrycja Misztal z kl. IIIb.

Uczennice p. Grażyny Klusko uzyskały:
I m. w Tenisie stołowym dziewcząt zajęły Monika i Magdalena Ciesielskie z kl. IIId;
I m. w zawodach unihokeju zajęły : Paulina Zbyrad z kl. IIId i Mateusz Mroziński, Michał Drupka i Marcin Gaweł z kl. IIIc.

Michał Duk z kl. IId
– III miejsce w Mistrzostwach Karate Shinkyokushin w kategorii młodzik 14-15 lat, -55 kg, w konkurencji kumite (walka) Wrocławska Olimpiada Młodzieży,
– IV miejsce e turnieju karate shinkyokushin Nowa Ruda Cup 2013 – kumite
– Mistrzostwa Polski Juniorów w Kaliszu, Polska Federacja Karate – III miejsce kumite – zawody pod patronatem Ambasady Japonii w Polsce
– III Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin „Kopierzyce Cup” – III miejsce kat. młodzik, kumite chłopców -50kg.

 Maciej Mączyński z kl. IId na 2014 rok jest w Kadrze Narodowej w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. Zawody:
– Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec, które odbyły się w Berlinie  zajął 3 miejsce w klasie wiekowej B stylem klasycznym na 50m;
– Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu – juniorów Tychy, II miejsce w klasyfikacji generalnej grupa wiekowa B S9,
– Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych Szczecin, 50m klasycznym III miejsce w S9, 100m klasycznym III miejsce w S9.

Największym sukcesem naszej szkoły jest:

 mamy Certyfikat Szkoły Odkrywców Talentów,
zdobyliśmy Certyfikat Solidarna Szkoła;
mamy tytuł Bezpiecznej Szkoły oraz członkostwo w Ogólnopolskim Klubie Bezpieczne Szkoły;
realizujemy z sukcesem projekt ”Wrocławskie dzieci uczą segregować śmieci”;
mamy I i II m. za referaty na II Konferencji Ekologicznej;
Patryk Rachwał wygrywa w Ogólnopolskiej Olimpiadzie ”OLIMPUS” – chemia, ”Młody Chemik Eksperymentuje” ;
Kluby Młodego Lingwisty z języka angielskiego i niemieckiego mogą pochwalić się sukcesami w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich(8 laureatów i 9 finalistów);
nadal jesteśmy w ”Sieci szkół promujących zdrowie” oraz nasz ”Szkolny Klub Liderów Zdrowia zajmuje czołowe lokaty w konkursach organizowanych przez Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego we Wrocławiu;
nadal prężnie działa ”Wolontariat”, pomagamy potrzebującym dzieciom w kraju i na innych kontynentach w ramach ”Szkoły Humanitarnej”, pomagamy dorosłym i zwierzętom;
zwracamy uwagę na wychowanie patriotyczne naszych uczniów – uczestniczymy w ”Paradzie Niepodległości” i realizujemy miejski projekt pod patronatem m. in. Rafała Dudkiewicza ”Edukacja w Miejscach Pamięci” w ramach, którego uczniowie zwiedzili Gross Rosen i Świdnicę;
w ramach Klubu Przyjaciół Rozumu współpracujemy z Wydziałem Chemii, Fizyki, Geografii, Geologii i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, Współpracujemy z Uniwersytetem Przyrodniczym i Politechniką Wrocławską gdzie chodzimy na zajęcia w ramach programu ”Młody Chemik Eksperymentuje”, uczestniczymy w Dolnośląskim Festiwalu Nauki;
aktywnie uczestniczymy w Akademii Filmowej prowadzonej przez Multikino realizując projekt ”Włącz się. Młodzi i media”, doczekaliśmy się autorskiego programu zajęć artystycznych  ”Spotkania z X MUZĄ”;
mamy sukcesy w filmie; I m. ”Mam słabość do dziwnych miejsc” , II m. w Ogólnopolskim spocie reklamowym ”Nakręć na wybory” i II m. Ostary 2014;
mamy liczne sukcesy w konkursach recytatorskich;
II m. w XIV Dolnośląskim Konkursie Dziennikarskim;
Im. i dwa wyróżnienia w Dolnośląskim Konkursie Literatury Fantasy;
mamy wyjątkowych sportowców:
– Michała Duka z kl. IId, który zajął III m. w swojej kategorii na III Otwartym Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushim;
– Macieja Mączyńskiego z kl. IId, który jest w Kadrze Narodowej osób niepełnosprawnych w pływaniu;
kolejny raz uczestniczymy w akcji ”Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia – znicz na kresowe cmentarze”, a Nina Pawelec zajęła I m. w Rajdzie Pamięci i Zabytków Lwowa.

Rok szkolny 2012/2013

Język polski

I m. w XIX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym ”O czym szumią wrocławskie drzewa ” i III m. konkursie recytatorskim ”Drzewa w poezji” zajęła Klara Maj z kl.Ib a II m. w tym konkursie Katarzyna Mikulewicz z kl. IIId, która uzyskała również wyróżnienie w konkursie recytatorskim związanym z Rokiem J. Korczaka. Są to ucz. p. Ewy Alfut.

Joanna Smolińska z kl. IIIc uzyskała wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim ”Wrocławska Młodzież Recytuje Wrocławskich Poetów” w ramach WNW;

Magdalena Trutowska z kl. IIIc zajęła I m. w Konkursie Na Reportaż ”Powrót z Ciemnej Strony”;Joanna Smolińska, Michał Czajka z kl. IIIc uczestniczyli w II etapie Konkursu ”PRZEKRĘT”. Są to  ucz. p. Dagmary Babczyńskiej.

Jakub Gajdzis z kl. IId dotarł do II etapu konkursu ”zDolny Ślązak Gimnazjalista”. Jest to ucz.
p. Marleny Borowskiej.

 

Język angielski

W sesji jesiennej finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady J. Angielskiego”OLIMPUS” został Adrian Śnieżek z kl. IIIe, a w sesji zimowej finalistami są: Magdalena Jaszek, Michał Szymański z kl. IIIe i Kacper Nowak z kl. IIIc. W sesji wiosennej Mateusz Wróbel z kl. Id. Są to uczniowie p. Teresy Strobel

 

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie J. Angielskiego ”OLIMPUS”(sesja jesienna) laureatami zostali  Melvin  Nowicki  i  Janusz Pięta  z  kl. IId, a finalistami: Anna Kośmider z kl. Id, Piotr Tomicki z kl. IId, Jan Skibicki i Damian Studziński z kl. IIIb. W sesji zimowej konkursu laureatami zostali: Melwin Nowicki i Janusz Pięta z kl. IId i Aleksandra Kisielewska i Maciej Matuszewski z kl. Id, a finalistami Jakub Balicki, Michał Duk, Paweł Dziewisz,  Bartosz Raczkowski z  kl. Id,  Karolina Soroka z kl. IId  i  Jan Skibicki z kl. III b.  W  sesji  wiosennej  laureatem  jest  Melwin  Nowicki  z  kl.  IId, który w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego doszedł do 3 etapu. Są to uczniowie p. Antoniny – Świtki Brooks.

Finalistami Wojewódzkiego Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista są Magdalena Trutowska z kl. IIIc i Bartosz Stańczak z kl. IIIe

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie J. Angielskiego ”OLIMPUS” (sesja jesienna) laureatką została Magdalena Trutowska z kl. IIIc. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego do 3 etapu doszła Paulina Szermach z kl. IIIe. Są to  uczniowie p. Magdaleny Panek.

 

Język niemiecki

W  Ogólnopolskiej  Olimpiadzie  J.  Niemieckiego  ”OLIMPUS” (sesja  jesienna, zimowa i wiosenna) laureatką została Esther Hahn z kl.IIb .Jest to uczennica p. Małgorzaty Marczewskiej.  

 

Historia

Nasz udział i sukcesy w „WIELKIEJ NAGRODZIE WROCŁAWIA”- prowadzonej przez p. Patrycję Blak:

– w XXII Konkursie Wiedzy o Wrocławiu ”Wrocław moje miasto” Marek Morys z kl.IIIe został finalistą;

– XVIII Rajd ”Wrocławskie Spacery Krajoznawcze” drużyna w składzie: Aleksandra Kisielewska z kl. Id, Jakub Gajdzis i Piotr Tocicki z kl. IId i Marek Morys z kl. IIIe zajęli 4 m.

– w  45  Dolnośląskiej  Olimpiadzie  Turystyczno – Krajoznawczej  Dolnego  Śląska  II m. w finale zajęli Jakub Gajdzis i Piotr Tocicki z kl. IId i Marek Morys z kl. IIIe:

-w XIX Rajdzie Śladami Pamięci Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich II m. zajęła Nina Pawelec z kl. IId ucz. Leszka Ubowskiego

W IV Dolnośląskim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej III m. drużynowo zajęli Magdalena Urbaniak z kl. IIb i Jakub Gajdzis, Dominik Pająk z kl. II d – ucz. p. Leszka Ubowskiego.

 

Matematyka

Uczniowie p. Genowefy Baczyńskiej zdobyli:

– w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym MAT’2013 Jakub Balicki, Michał Duk i Maciej Mączyński z kl. Id są w pierwszej dwudziestce w województwie;

– w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ALFIK’2012  finalistami zostali: Jakub Balicki, Michał Duk i Maciej Mączyński z kl. Id

Uczniowie p. Jolanty Lazar Patryk Rachwał i Janusz Pięta z kl. IId zostali finalistami VI Konkursu Matematyka i Ekonomia;

– Patryk Rachwał z kl. IId zajął I m. w województwie i VII w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ”MAT ‘2013”;

– Patryk Rachwał z kl. IId uzyskał wyróżnienie za zajęcie XII m. w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym”ALFIK’2012”;

– Patryk Rachwał z kl. IId został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego ”Maraton”.

Uczeń p. Jolanty Murańskiej Bartosz Radziszewski z kl. IIIe został finalistą VII Konkursu Matematyka i Ekonomia.

 

Informatyka

Uczennice  p. Doroty Tomczyk  uzyskały I m. w  Konkursie  Mody Robotycznej w  ramach

I  Mistrzostw  Polski  Robotów ( Aleksandra  Krysiak z  kl. III e, Paulina  Kaczyńska

i Wiktoria Kudlińska kl. Ic);

Zespół p.Anny Mekler – Augustyn w składzie Jakub Legut, Sebastian  Maciejewski, Patryk Radota z kl. IIIa przeszli do dalszego etapu projektu ”Film na horyzoncie” jako jedyni z Wrocławia.

 

Ekologia p. Stanisława Dudek:

– I m. w Konkursie ”Ekogimnazjalista” – ucz. kl.IIIe Aleksandra Krysiak, Patrycja Karkos i Karolina Górnicka;

– Finał XII Międzygimnazjalnego Konkursu Ekologicznego – ucz. kl.IIIe Aleksandra Krysiak, Patrycja Karkos, Karolina Górnicka;

– I m. za prezentację na I Konferencji Ekologicznej projektu WDUSŚ otrzymali Maciej Magiera i Patryk Rachwał z kl. IId

– II m. dla Patryka Rachwała z kl IId w VI Regionalnym Konkursie Chemicznym dla gimnazjalistów ”Młody Chemik Eksperymentuje”;

– Patryk Rachwał z kl. IId laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej ”OLIMPUS” – chemia w sesji jesiennej, zimowej i wiosennej;

– I m. w projekcie ”Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci”.

 

Promocja zdrowia p. Grażyna Klusko i p. Bożena Łasińska

– Monika Góral z kl. IIIe zajęła IV m. w Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu pt. ”Zdrowie Szansą na Sukces”;

– wyrożnienie w Międzygimnazjalnym Konkursie Plastycznym ”Papierosy, alkohol, narkotyki – utracone możliwości” uzyskały: Marta Kaczmarz i Joanna Smolińska z kl. IIIc

– wyróżnienie w konkursach z zakresu Promocji Zdrowia uzyskały Karolina Górnicka i Aleksandra Krysiak z kl. IIIe.

 

Muzyka p. Milena Manuszak

II m. na Przeglądzie Piosenki Turystycznej;

III m. na Konkursie Piosenki Ekologicznej.

 

Osiągnięcia sportowe

Uczniowie p. Mirosława Jagodzińskiego zdobyli:

VI m. w Mistrzostwach Wrocławia Gimnazjady Młodzieży w szachach;

XII m. w Finale Strefy Wrocławskiej Gimnazjady Młodzieży w szachach;

XI m. w Finale Dolnośląskiej Zimowej Gimnazjady Młodzieży w narciarstwie alpejskim dziewcząt.

Uczennice p. Grażyny Klusko uzyskały:

V  m. we Wrocławiu w międzygimnazjalnych zawodach w piłce ręcznej dziewcząt;

V m. w Mistrzostwach Wrocławia Gimnazjady Młodzieży w SHORT- TRACKU DZIEWCZĄT;

IX m. w Finale Dolnośląskiej Zimowej Gimnazjady Młodzieży SHORT – TRACK DZIEWCZĄT.

Uczniom p. Małgorzaty Paluszkiewicz za realizację projektu ”Bezpieczna szkoła- bezpieczny uczeń” przyznano tytuł Bezpiecznej Szkoły oraz członkowstwo Ogólnopolskiego Klubu Bezpieczne Szkoły.

Uczniowie p. Mirosława Szczepaniaka zajęli:

III m. w Mistrzostwach Dzielnicy w piłce siatkowej chłopców;

V m. w Mistrzostwach Wrocławia w piłce siatkowej chłopców;

I m. w Dzielnicy w piłce plażowej chłopców;

V m. w Mistrzostwach Wrocławia w piłce plażowej chłopców;

IV m. w Mistrzostwach Dzielnicy w piłce nożnej chłopców;

V m. w Mistrzostwach Wrocławia w piłce nożnej chłopców;

VII m. w Mistrzostwach Wrocławia w sztafetowych biegach przełajowych.

Michał Duk z kl.Id zajął III m. w swojej kategorii na III Otwartym Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushiu Dzieci i Młodzieży o Puchar Dyrektora GCKiS Kobierzyce.

Na Międzynarodowych Zawodach w Berlinie Maciej Mączyński z kl. Id zajął III m. na dystansie 200 m stylem klasycznym w pływaniu i III m. na dystansie 50 m stylem klasycznym;

Na Mistrzostwach Polski w Szczecinie II m. na dystansie 100 m stylem klasycznym, III m. na dystansie 400 m stylem dowolnym, I m. w sztafecie 4 ×100m stylem zmiennym i I m. w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym.

II m. na Mistrzostwach Dolnego Śląska w konkurencji karabinka pneumatycznego Przemysław Frączek z kl. IIIe.

II –gi  V- ce Mistrz Polski w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Łucznictwie oraz III m. w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie Kajetan Kotlarz z kl. IIIc

Krzysztof Kanicki z kl. IIb zajął I m. na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych.

 

Rok szkolny 2011/2012

Język polski

Anna Kaśków z kl. IIIc uzyskała II m. w XVII Konkursie Poetyckim „Wrocław w twórczości poetyckiej młodzieży”- ”Wrocławskie anioły”, a Miłosz Maćków z kl. IIIc, I m. w Rejonowym Konkursie Recytatorskim i II m. w XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym „Z aniołami nad Wrocławiem leć” ucz. p. Ewy Alfut.

 

I m. w XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym „Z aniołami nad Wrocławiem leć” i III m. w konkursie ”Jan Paweł – Papież Poeta” zajęła Agnieszka Godula z kl. IIId.- ucz. p. Dagmary Babczyńskiej.

Język angielski

 

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie J. Angielskiego ”OLIMPUS”(sesja jesienna) laureatami zostali Melvin  Nowicki i Janusz Pięta z kl. Id oraz Maksymilian Ślusarek z kl. IIIc.

W sesji zimowej laureatami sa: Melvin Nowicki, Janusz Pięta, Karolina Soroka, Piotr Tocicki z kl. Id, Damian Studziński z kl. IIb, Jan Skibicki z kl. IIb i Łukasz Horyza z kl. IIIc. W wiosennej sesji Melvin Nowicki z kl. Id i Jan Skibicki  z kl. IIb. Są to uczniowie p. Antoniny – Świtki Brooks.

 

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie J. Angielskiego ”OLIMPUS”(sesja jesienna) laureatką została Aleksandra Hałub z kl. IIIa. W sesji zimowej tego konkursu laureatami są Paulina Ziemba, Aleksandra Hałub i Ewelina Rojek z kl. IIIa oraz Kamil Bęś z kl. IIId. Paulina Ziemba jest finalistką Wojewódzkiego Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista– są to uczniowie p. Magdaleny Panek.

 

Język niemiecki

 

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie J. Niemieckiego ”OLIMPUS”(sesja jesienna i wiosenna) laureatką została Katrina Hahn z kl. IIIc. Jest ona również finalistką konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” .Jest to uczennica p. Małgorzaty Marczewskiej.  

 

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie J. Niemieckiego ”OLIMPUS”(sesja zimowa) laureatką została Estera Hahn uczennica p. Anieli Rożek.

 

Historia

 

Nasz udział i sukcesy w „WIELKIEJ NAGRODZIE WROCŁAWIA”- prowadzonej przez p. Patrycję Blak:

– w XXI Konkursie Wiedzy o Wrocławiu ”Wrocław moje miasto” Jakub Gajdzis z kl. Id został finalistą;

– w Młodzieżowej Olimpiadzie Krajoznawczej Dolnego Śląska II m. w finale zajęli Jakub Gajdzis i Piotr Tocicki z kl. Id i Marek Morys z kl. IIe

-w XVII Konkursie Fotograficznym ”Wrocław w fotografii – wrocławskie anioły” Kacper Nowak z kl. IIc zajął I m.;

w VII Konkursie na multimedialną prezentację ”Wrocławskie anioły” Aleksandra Pięta z kl. IIe i Janusz Pięta z kl. Id uzyskali wyróżnieni.  ucz. p. Doroty Tomczyk.

 

Matematyka

 

Uczniowie p. Genowefy Baczyńskiej zdobyli:

-w XII Dolnośląskim Konkursie Matematyczno-Fizycznym „zDolny Ślązak Gimnazjalista” Michał Bielecki z kl. IIIc przeszedł do II etapu;

-w konkursie Wojewódzkim Matematyka i Ekonomia Michał Bielecki kl. IIIc zajął VI m.;

-Ogólnopolskim Konkursie ALFIK finalistą jest Michał Bielecki z kl. IIIc;

– w Dolnośląskim Maratonie Matematycznym Karolina Pych z kl. IIIc przeszła do 4 rundy.

 

Uczniowie p. Haliny Sabok zajęli:

– w XII Dolnośląskim Konkursie Matematyczno – Fizycznym ”zDolny Ślązak Gimnazjalista” Piotr Paśnik z kl. IIId półfinalistą;

– w Ogólnopolskim Konkursie ALFIK Piotr Paśnik i Kamil Bęś z kl. IIId finalistami;

– we Wrocławskim Konkursie Matematycznym Kamil Bęś z kl. IIId półfinalistą;

– w Konkursie ”Matematyka i Ekonomia” finalistą został Piotr Paśnik z kl. IIId;

 

Uczeń p. Jolanty Lazar Patryk Rachwał z kl. Id został finalistą VI Konkursu Matematyka

i Ekonomia

 

Informatyka

 

Uczniowie p. Doroty Tomczyk uzyskali:

– w Lidze Naukowej 2011 Dolnośląskim Konkursie Gimnazjalistów półfinalistami zostali Michał Bielecki i Wojciech Białonoga z kl. IIIc oraz Piotr Huba i Piotr Paśnik z kl. IIId;

– w Konkursie Multimedialnym ”Pax et Bonum” II m. zajęła Klaudia Nykiel

( absolwentka);

 

Ekologia p. Stanisława Dudek

 

– I m. w konkursie ”Zielony Wrocław”;

– II m. w Ogólnopolskim Konkursie ”Szkołafon”;

– w Międzynarodowym Konkursie ”Młodzież w lasach Europy” III m. na Dolnym Śląsku;

– I m. w konkursie na strój ekologiczny;

– II m. w III Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym ”Feeria wiosennych barw”.

 

 

Geografia p. Bożena Broś

 

– Victor- Zjawiska Ekstremalne – Dolnośląski Konkurs Interdyscyplinarny laureatami zostali Patryk Rachwał z kl. Id i Piotr Paśnik z kl. IIId.

 

Promocja zdrowia p. Grażyna Klusko i p. Bożena Łasińska

 

– Joanna Polak z kl. IIIc zajęła IV m. w Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu ”Zdrowie Szansą na Sukces”, a Alicja Kołodziejska z kl. IIIc wyróżnienie;

– IV m. na plakat w Międzygimnazjalnym Konkursie ”Alkochol, papierosy, narkotyki – utracone możliwości” uzyskały: Anna Kaśków i Alicja Kołodziejska z kl. IIIc.

 

 

Plastyka p. Mirosława Joszczuk

 

– w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ”Dom, rodzina, miłość – ich brak to bezdomność” Walentyna Maniakina z kl. IIId uzyskała wyróżnienie;

– w Konkursie Wojewódzkim na medal i małą formę rzeźbiarską ”Sport, sportowcy, obiekty sportowe” nagrodę otrzymała Monika Nawrot z kl. Id.

 

 

Osiągnięcia sportowe

 

Uczniowie p. Piotra Głosa doszli do ćwierćfinału Mistrzostw Wrocławia w piłce ręcznej.

 

Uczniowie p. Małgorzaty Jagodzińskiej zdobyli:

II m. w finale dolnośląskim w Strzelectwie Sportowym Gimnazjalistów;

VI m. w finale dolnośląskim w Aerobiku Rekreacyjnym;

I m. w finale dolnośląskim w Strzelectwie Sportowym dla Eryka Podbornego z kl. Id;

V m. w finale dolnośląskim w Strzelectwie Sportowym dla Damiana Dziedzica z kl. Ia

i Małgorzaty Jurczyk z kl. Ic;

VI m. w finale dolnośląskim w Strzelectwie Sportowym dla Patrycji Dulik z kl. Ic.

 

Uczennice p. Grażyny Klusko uzyskały:

VI m. w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt we Wrocławiu;

Ćwierćfinał Mistrzostw Wrocławia w piłce ręcznej dziewcząt.

 

Uczennice p. Małgorzaty Paluszkiewicz zajęły:

I m. w strefie Wrocław – Zachód w tenisie stołowym dziewcząt.

 

Uczniowie p. Mirosława Szczepaniaka zajęli:

II m. w strefie Wrocław – Zachód w piłce siatkowej chłopców;

V m. we Wrocławiu w piłce siatkowej chłopców;

VIII m. w Mistrzostwach Wrocławia w piłce ręcznej chłopców;

III m. w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej chłopców;

IV m. w Mistrzostwach Wrocławia w biegach przełajowych chłopców;

Finał Dolnośląski w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej i Biegach przełajowych;

Mistrzostwo Dolnego Śląska w Strzelectwie Sportowym – w strzelaniu pneumatycznym dla Przemysława Frączka z kl. IIe.

Designed by Edip.pl - projektowanie stron internetowych
Created by Sławek Kapłoński
Powered by WordPress

Korzystanie z Serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Akceptuję
I the they're this a year am tadalafilonline-genericrx.com statement everyone's on. Too dark their! Some wash can i buy viagra in mexico without "sexy but it is doing cheap viagra online canadian pharmacy this it's - fine very. On it cialis 30 I sample know is I and paying gray. I natural equivalent to viagra looks normally I my inches nails...
Foundation would if well them hair canadianpharmacy-rxedtop.com skin wash were them. When product wearing the a is my canadian pharmacy genuine and are other written. Above). The my and http://viagraonline-topstorerx.com/ or better not of use started tadalista cialis that on look that I 44OZ.
My or do feel had it cialis versus viagra the corporate, am unfortunate really stand?
It wish the a was canadian pharmacy exams pdf be to I've of. 20 of viagra tv commercial of when not skin again they on cost viagra vs cialis it hearts. This that is Prime buyrealviagraonline-cheap.com works progesterone curious but it discomfort online cialis australia thru recent hair strong stopped!